Eismas

2020.05.10 09:26

Birštono savivaldybė rengiasi rekonstruoti penkias senamiesčio gatves

Augustas Stankevičius, BNS2020.05.10 09:26

Birštono savivaldybė ruošiasi rekonstruoti penkias senamiesčio gatves – šią savaitę parengti pirminiai techninio projekto sprendiniai, juos kitos savaitės pabaigoje ketinama pristatyti miesto gyventojams, BNS informavo savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė.

„Iš viso senamiestyje yra dešimt gatvių, keturios sutvarkytos anksčiau, o dabar planuojame rekonstruoti Vaižganto, Vytauto, Muziejaus, Tulpių ir Šlaito gatves. Dar vienos gatvės – Sruogos, kuri eina ne tik per senamiestį – rekonstrukcijai bus rengiamas atskiras projektas“, – teigė administracijos direktorė.

„Kai turėsime galutinį techninį projektą, jį teiksime Automobilių kelių direkcijai, planuotume finansavimą gauti 2023 metais. Preliminariai tai galėtų kainuoti apie 3,7 mln eurų“, – pridūrė ji.

Anot J. Tirvienės, anksčiau pradėti tvarkyti senamiesčio gatvių neįmanoma dėl šiuo metu įgyvendinamų projektų.

„Šiemet pradėsim didžiulę Jaunimo gatvės rekonstrukciją – tai pagrindinė į miestą vedanti gatvė. Visas galimas lėšas skirsim būtent šios gatvės rekonstrukcijai. Tai šiemet gaunam dalį lėšų, kitais metais vėl prašysim lėšų, trečiais metais dar prašysim, kol užbaigsim tą gatvę“, – kalbėjo administracijos direktorė.

„Kai baigsim vieną, prašysim lėšų kitoms“, – pridūrė ji.

Kaip teigia J. Tirvienė, rekonstravus senamiesčio gatves, jose pirmenybė bus teikiama pėstiesiems.

„Ne tik gatvių rekonstrukcija čia įeina, bet ir inžinerinių tinklų – vandentiekio, nuotekų. Kadangi tos gatvės yra labai prastos būklės, jos niekad nebuvo renovuotos, kai kuriose gatvėse net šaligatvių nėra, tai po rekonstrukcijos bus ir šaligatviai įrengti, ir augalija pasodinta“, – teigė administracijos direktorė.

Anot Birštono savivaldybės, penkios senamiesčio gatvės turėtų būti rekonstruotos iki 2026 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.