Naujienų srautas

Eismas2020.05.09 14:27

Dalis sostinės autobusų vairuotojų sulaukė paskatos už darbą ekstremaliomis sąlygomis

Karantino laikotarpiu vieniems darbo sumažėjo, kitiems – padaugėjo, o treti turėjo darbuotis rizikuodami savo sveikata. Medikams Vyriausybė jau buvo pažadėjusi piniginius priedus, tačiau ne jie vieni sulaukė paskatos už darbą ekstremaliomis sąlygomis. Priedų sulaukė ir dalis „Vilniaus viešojo transporto“ vairuotojų.

Nors karantino metu dėl sumažėjusio keleivių srauto buvo koreguojami viešojo transporto tvarkarasčiai, o dalis maršrutų pakeisti, tačiau buvo atsiradę specialiųjų reisų, kurių vairuotojai sulaukė paskatinimo.

„Visiems, su specialiais reisais karantino laikotarpiu dirbusiems vairuotojams, įvertindami itin padidėjusią darbo rizikos lygį ir nestandartines darbo sąlygas, suteikėme papildomą priedą prie atlyginimo“, – LRT.lt pasakojo „Vilniaus viešasis transportas“ atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė.

Specialiaisiais reisais ji įvardija tokias viešojo transporto keliones, kaip lėktuvais atskridusių keleivių vežimą iš oro uosto.

Tiesa, kokio dydžio premijų sulaukė vairuotojai bendrovės atstovė neatskleidė, tik prabrėžė, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu atsisakiusiųjų dirbti nebuvo daug.

„Karantino laikotarpiu sprendimą nedirbti priėmę žmonės savo apsisprendimą dažniausiai motyvavo senatvės pensijos ir sveikatos problemomis“, – aiškino ji.

P. E. Zarankaitė sako, kad šalyje paskelbus karantiną bendrovė įvertindama situacijos rimtumą, ragino vairuotojus didžiausią dėmesį skirti savo ir aplinkinių sveikatai. Buvo raginama stebėti savo sveikatos būklę ir vadovautis visais LR Vyriausybės nutarimais dėl saviizoliacijos.

„Savo ruožtu ir toliau nuolat dezinfekuojame transporto priemones, suteikiame galimybę bei skatiname vairuotojus naudotis visomis įmanomomis asmeninės higienos priemonėmis, esant galimybei stengiamės dar labiau atitverti vairuotojus nuo keleivių“, – dėstė bendrovės atstovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi