Naujienų srautas

Eismas2020.05.09 20:37

Elektromobilių savininkų duomenys atsidūrė internete – prekyboje pasirodė „Tesla“ detalės su asmenine informacija

LRT.lt 2020.05.09 20:37

Paaiškėjo, kad „Tesla“ neištrina asmens duomenų iš pakeistų automobilių detalių, kurios vėliau parduodamos internetu, rašo insideevs.com.

„Tesla“, keisdama automobilių informacijos valdymo blokus (MCU) ir autopiloto techninę įrangą (HW), galimai tinkamai nepasirūpino savininko asmens duomenų apsauga. Apie tai pranešė sąžiningas programišius, pasivadinęs GreenTheOnly. Jis „eBay“ platformoje nusipirko keturis tokius „Tesla“ kompiuterius ir juose rado buvusių savininkų duomenis. Dar daugiau nerimo pasėjo bendrovės reakcija, tiksliau – nereagavimas, kai Greenas pranešė apie savo radinį.

Greeno teigimu, jis informavo „Tesla“ apie senoje įrangoje likusius asmens duomenis ir tik vėliau susisiekė su „InsideEVs“. Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė „Palo Alto“ atsisakė laiku informuoti savo klientus, kuriems tai gali būti aktualu, nors likus savaitei iki šio straipsnio pasirodymo „Tesla“ pranešė, kad vieną klientą informuos. Deja, to nepadarė.

„InsideEVs“ Greenas teigė, kad visuose jo įsigytuose moduliuose buvo galima atgaminti savininko namų ir darbo adresą, visus išsaugotus Wi-Fi slaptažodžius, mobiliajame telefone esančio kalendoriaus įrašus ir su įranga sujungtų telefonų adresų knygeles, taip pat „Netflix“ ir kitus išsaugotus seanso slapukus. „Netflix“ seanso slapukai leidžia programišiams perimti paskyrų kontrolę. Taip pat išsaugoti tekstiniai „Spotify“ slaptažodžiai.

Tad jei turite „Tesla“ automobilį ir jei jam neseniai buvo pakeista kompiuterinė įranga, egzistuoja galimybė, kad šiuo metu jūsų asmens duomenys yra parduodami per „eBay“ ar kitas platformas.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi