Naujienų srautas

Eismas2020.05.07 22:43

Nors karantinas laisvėja, į viešąjį transportą gyventojai dar žiūri įtariai

Dėl karantino gyventojai vis dar vangiai naudojasi viešuoju transportu. Kai kuriuose miestuose fiksuotas ir po 80 proc. kritimas. Švelninat karantino sąlygas, kol kas tik sostinėje fiksuojamas didesnis augimas, čia jau keičiami anksčiau smarkiai apkarpyti tvarkaraščiai. Daugėja ir tarpmiestinių reisų, atnaujinami maršrutai į mažesnius miestus.

Nors dėl karantino viešojo transporto sostinėje mažiau nei įprastai, vis dar nedaug ir važiuojančiųjų. „Susisiekimo paslaugos“ skaičiuoja, kad jau pirmosiosmis karantino dienomis keleivių srautai smuko kone 80 proc.

„Aš nemanau, kad saugu. todėl ir nesinaudoju. Kiek galiu, tiek vaikštau“, – sako sutikta gyventoja.

Keliaujančiųjų ėmė daugėti tik pradėjus švelninti suvaržymus. Todėl vis dažniau keičiami ir anksčiau smarkiai apkarpyti tvarkaraščiai, išrieda daugiau transporto.

Tačiau ir toliau bus siekiama, kad tarp keleivių būtų bent metro atstumas, o važiuojančiųjų - ne daugiau, nei yra sėdimų vietų.

„Jeigu ir būna sėdimų vietų, tai jeigu žmogus stovi, tai čia tikrai nieko, tikrai nieko baisaus, aš manau, kad ir žmonės patys sąmoningesni. Laikosi tam tikrų atstumų. Savaitgalį, kai prasidėjo sodų sezonas tikrai, žmonės daugiau važiuoja, jau ten pradėjom žūrėti tvarkaraščio pakeitimus. Bei ryšium su tuo, kad ir darželiai nuo 18 dienos atsidaro, be abejo, na, nuo 18 dienos, nuo 12 dienos. Iš pradžių dienos vieną etapą pakeitimą jau esame suplanavę ir lygiai taip pat atsižvelgiant į priekį“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Važiuoti viešuoju transportu ir toliau bus leidžiama tik dėvint kaukes, iš anksto raginama pasirūpinti bilietais, jų vairuojai vis dar nepardavinės. Tačiau, neatmetama, kad net ir po karantino, troleibusuose ar autobusuose bus dezinfekcinio skysčio.

Kaune didesnių pokyčių numatoma. Kol kas bus atkurti keli maršrutai.

„Kol kas manome, kad tikrai nedidinsim maršrutu ir atsižvelgsime į grafikus, kuriuos paprašė gamintojai įmonėse Įstaigos įvairios. Dalis tikrai maršrutų netgi buvo visai panaikinta. Dalis buvo sutrumpinta. negalėjo žmonės patekti į darbus“, – teigia Martynas Matusevičius.

Didesnių pokyčių nežadama ir uostamiestyje, nes kol kas daugiau keleivių būna tik per piką. Prognozuojama, kad situacija nesikeis iki metų galo, todėl ir toliau maršrutų bus ketvirtadaliu mažiau.

Nuo šiandien dvigubinamas tarpmiestinių reisų skaičius. Didieji vežėjai atnaujina marštuus į mažesnius miestus.

Nuo pirmadienio daugiau važiuos ir traukinių.

Laikantis saugumo, bus ribojamas keleivių skaičius ir kelionėms traukiniu - bilietų parduodama perpus mažiau nei yra sėdimų vietų.

Panorama. Savarankiškai dirbantiems kūrėjams pinigų neliko per parą – Kultūros taryba paraiškų nebepriima
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi