Eismas

2020.05.07 14:15

Vilniaus oro uoste darbuotojas gyvūną vaikėsi visureigiu, kol jį pervažiavo: tyrimas pradėtas, bet bausti neskubama

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.05.07 14:15

Socialiniame tinkle pasirodęs vaizdo įrašas iš Vilniaus oro uosto ne vieną žiūrovą privertė griebtis už galvos. Liudininkė užfiksavo, kaip į oro uosto teritoriją patekusį laukinį gyvūną darbuotojas vaikėsi visureigiu, kol galiausiai jį pervažiavo.

„Lietuvos oro uostų“ atstovas Tadas Vasiliauskas LRT.lt patvirtino, kad toks incidentas iš tiesų buvo ir dabar yra pradėtas vidinis tyrimas.

„Vilniaus oro uoste įranga užfiksavo ant pakilimo tako patekusį gyvūną. Dabar renkame visą reikalingą informaciją apie įvykį. Informavome apie tai gyvūnų tarnybas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus. Mes turime priemonių aprašą, kaip elgtis tokiais atvejais, kai oro uoste pasirodo laukinis gyvūnas ar paukštis. Jei paaiškės, kad buvo padaryta žala gamtai, šias išvadas padės padaryti gyvūnų tarnybos, tuomet bus imtasi atitinkamų veiksmų“, – LRT.lt sakė T. Vasiliauskas.

Kokių sankcijų gali sulaukti gyvūną vaikęsis ir jį pervažiavęs darbuotojas, „Lietuvos oro uostų“ atstovas neįvardijo ir pridūrė, kad dar anksti daryti išvadas, kol tyrimas nėra baigtas.

„Mes griežtai pasisakome prieš bet kokį žiaurų elgesį su gyvūnais. Patys darbuotojai aktyviai prisideda prie akcijų, skirtų palaikyti gyvūnams, yra įtraukiami kolegos“, – pasakojo T. Vasiliauskas.

Vaizdo įrašu pasidalijusi liudininkė paviešinusi kadrus iš Vilniaus oro uosto kreipėsi į visus socialinio tinklo vartotojus.

„Galbūt aš kažko nesuprantu, bet nejaugi nėra kažkokio humaniškesnio būdo pašalinti gyvūną iš oro uosto teritorijos, negu ji išgąsdinti ir pervažiuoti džipu?“ – feisbuke rašė įrašą paskelbusi mergina.

Jos patalpintu vaizdo įrašu puolė dalintis ir kiti socialinio tinklo vartotojai, reikšdami nepasitenkinimą oro uosto darbuotojų veiksmais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.