Naujienų srautas

Eismas2020.05.07 10:07

Liubajevas: atvykstantiems iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos nebus taikoma izoliacija

Ketvirtadienį Vyriausybėje spaudos konferencijos metu pristatyta, kaip nuo kitos savaitės vyks judėjimas tarp Baltijos šalių ir Lenkijos. Žadama ne tik atidaryti daugiau pasienio punktų, bet ir netaikyti izoliacijos iš kaimyninių šalių atvykstantiems piliečiams.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad iš viso nuo karantino paskelbimo į šalį neįleisti 1408 asmenys. Daugiausiai tai užsienio šalių piliečiai, atvykstantys iš Baltarusijos, Rusijos, kitų kaimyninių šalių. Iš Lietuvos neišleisti 468 piliečiai.

Tačiau nuo šios savaitės pradžios lietuviai išvykti gali lengviau. VSAT vadas pastebi, kad nors tokia galimybė galioja jau tris paras, tačiau Lietuvos piliečiai neskuba išvykti.

„Nuo gegužės 4 dienos lietuvos piliečiai gali išvykti per visus atidarytus pasienio punktus, jų iš viso yra 11. Tačiau lietuvos piliečiai neskuba išvažiuoti iš Lietuvos net atvėrus sienas“, – sakė R. Liubajevas.

VSAT vadas patvirtino, kad jau kitą savaitę į Lietuvą galės atvykti lenkijos piliečiai, kurie atvyksta darbo, verslo arba studijų reikalais. Tiems, kurie atvyksta iš Lenkijos nebus taikomas 14 d. karantinas. Taip pat ir grįžtantiems lietuviams izoliacija nebus taikoma, pranešė R. Liubajevas.

Nuo gegužės 15-osios izoliacija nebus taikoma ir atvykstantiems bei grįžtantiems iš Baltijos šalių – Latvijos ir Estijos.

Atidarys daugiau pasienio punktų

R. Liubajevas sako, kad didesnio keliaujančiųjų srauto būtent nuo šios dienos ir galima tikėtis.

„Kitą savaitę nebebus taikomi saviizoliacijos reikalavimai atvykstantiems ir grįžtantiems iš Lenkijos ir Baltijos šalių. Taip pat bus atverta daugiau pasienio punktų, todėl keliaunajančiųjų skaičius gali išaugti“, – prognozavo VSAT vadas.

Siekiant išvengti spūsčių Lietuvos-Latvijos bei Lietuvos-Lenkijos pasieniuose, praplėstas asmenų ir jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimo į Lietuvos punktų sąrašą Būtingės-Rucavos, Smėlynės-Medumi, Lazdijų-Aradninkų punktais.

Svarstoma sukurti specialią programėlę keliaujantiems

Dar trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis išreiškė palaikymą specialios programėlės sukurimui, kuri būtų naudojama žmonių judėjimo kontrolei užtikrinti. Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Lukas Savickas neatmeta, kad ateityje tokia programėlė būtų sukurta, tačiau toks sprendimas svarstomas ne Lietuvos mastu.

„Programėlės diegimas yra svarstomas Europos Sąjungos mastu, tačiau konkretūs terminai nėra žinomi“, – žurnalistams sakė Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Lukas Savickas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi