Eismas

2020.05.06 17:17

„General Motors“ pelnas pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 86 proc.

Lina Linkevičiūtė, ELTA2020.05.06 17:17

„General Motors“ (GM) trečiadienį pranešė apie smarkų pirmojo ketvirčio pelno sumažėjimą dėl koronaviruso pandemijos. Bendrovė taip pat paskelbė, kad gegužės 18 dieną planuoja atnaujinti gamybos darbus visose savo JAV ir Kanados gamyklose.

GM užfiksavo, kad pirmąjį ketvirtį pelnas sumažėjo 86 proc., iki 294 mln. dolerių. Dėl smukimo kaltinami sumažėję automobilių pardavimai, labiausiai Kinijoje, kurioje koronavirusas siautėjo didelę ketvirčio dalį.

Bendrovės pajamos smuko 6,2 proc., iki 32,7 mlrd. dolerių. Tačiau vienai akcijai tenkančio pelno rodiklis ir pardavimai aplenkė analitikų lūkesčius.

Automobilių pardavimai sumažėjo ir Jungtinėse Valstijose, tačiau rimtesnes pasekmes sušvelnino padidėję pikapų pardavimai.

Analitikai mano, kad JAV pardavimai smarkiau smuks antrąjį ketvirtį. Dauguma GM parduotuvių šiuo metu vykdo veiklą, automobiliai taip pat pardavinėjami internetu, tačiau mažmeninė prekyba yra vangi.

GM teigė, kad gegužės 18 dieną ketina atnaujinti automobilių gamybą, taikant sustiprintas saugos priemones, kurios, bendrovės teigimu, yra griežtesnės, nei reikalauja vyriausybė.

Paveikta gamyklų užsidarymų ir sumažėjusių automobilių pardavimų, GM ėmėsi veiksmų išlaikyti grynųjų pinigų srautą ir paskatinti likvidumą.
Bendrovė, balandį sustabdžiusi dividendų išmokėjimą, ketvirtį užbaigė su 33,4 mlrd. dolerių likvidumo.

Išankstinėje prekyboje GM akcijų kaina šoktelėjo 6,1 proc. iki 22,55 dolerio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.