Eismas

2020.05.06 15:45

Baltijos šalių sienų atvėrimas nuo gegužės 15 dienos: izoliacija bus taikoma ne visiems, atidarys daugiau patikros punktų

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Baltijos šalyse, nuo gegužės 15 dienos leista į Lietuvą atvykti asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant dviejų savaičių izoliacijos. Dėl to Lietuvos– Latvijos bei Lietuvos–Lenkijos pasieniuose praplėstas atvykimo į Lietuvą punktų sąrašas.

Siekiant išvengti spūsčių Lietuvos-Latvijos bei Lietuvos-Lenkijos pasieniuose, praplėstas asmenų ir jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimo į Lietuvos punktų sąrašą Būtingės-Rucavos, Smėlynės-Medumi, Lazdijų-Aradninkų punktais.

Taip pat atvykti į Lietuvą leista asmenims iš Europos Sąjungos valstybių, kurie atvyksta darbo, verslo ar studijų reikalais. Pastariesiems, išskyrus asmenis, atvykstančius iš Lenkijos, būtų taikoma 14 dienų izoliacija.

Taip pat atnaujinta laikina vidaus sienos kontrolė vykdant patikrinimus į Lietuvą atvykstančių ir išvykstančių asmenų nuo gegužės 14 dienos 18 valandos iki gegužės 31 dienos 24 valandos tarptautiniuose oro uostuose, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, pasienio kontrolės punktuose su Lenkijos respublika – Kalvarijos-Lazdijų-Šeštokų ir su Latvijos Būtingės-Saločių-Smėlynės punktuose.

Trečiadienį Vyriausybėje spaudos konferencijos metu premjeras Saulius Skvernelis džiaugėsi Baltijos šalių priimtu sutarimu atverti sienas ir neatmeta, kad ateityje prie Baltijos šalių gali prisijungti daugiau valstybių.

„Ketvirtadienį vyks Estijos ir Latvijos vyriausybių posėdžiai, nors šiandien klausimas jau patartas, tačiau šalys dar turi tai patvirtinti. Trijų Baltijos valstybių „sąjunga“ bus rimtas signalas visai Europai, kad mūsų regionas pakankamai gerai susitvarkė su situacija, taikėme panašius metodus, dėl to galime ta regioninį atvėrimą padaryti. Tai didelė nauda ir piliečiams, ir verslui, o taip pat geras pavyzdys kitoms šalims.

Artimiausiu metu trijų valstybių „sąjungą“ galėtų papildyti, iš mano pusės žvelgiant, Lenkija, kalbant su Estijos premjerus, jis panašų požiūrį turi dėl Suomijos. Taip po truputį gali daugėti tų valstybių ir taip gali būti plečiamas žiedas šalių, kuriose situacija yra suvaldyta“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Premjeras neatmeta galimybės, kad būtų naudojamos atsekimo programėlės

Premjeras neatmeta, kad ateityje keliaujančiųjų būtų prašoma naudoti specialias programėles, kurios padėtų atsekti, kur keliavo galimai sergantis žmogus.

„Norėčiau, kad būtų programėlė, pritaikyta visai Europos Sąjungai. Būtų savanoriškas naudojimo principas, leidžiantis judėti lengviau ir paprasčiau. Kas nenori diegtis tokios programėlės, tai turėtų tam tikrus suvaržymus. Tokios programėlės turėjimas palengvintų žinojimą apie užsikrėtusiuosius“, – žurnalistams sakė premjeras.

Be keliavimo sausuma, Vyriausybė taip pat numato, kad į Lietuvos Respubliką galėtų kursuoti keltai maršrutais tarp Kylio, Rostoko, Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Šios nuostatos įsigalios gegužės 11 dieną.