Naujienų srautas

Eismas2020.05.05 16:27

Išminuotojai sprendžia, kaip elgtis su netoli Vilniaus geležinkelio stoties rasta bomba

atnaujinta 22.40

Išminuotojai sprendžia, kokių veiksmų imtis dėl antradienį netoli Vilniaus geležinkelio stoties rastos aviacinės bombos – svarstoma bandyti ją neutralizuoti vietoje arba transportuoti sunaikinimui kitur. Kol vertinama situacija, buvo laikinai sustabdytas transporto judėjimas.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ feisbuko paskyroje nurodė, kad laikinai sustabdo viešojo transporto judėjimą.

„Keičiamos 10 ir 17 maršrutų troleibusų trasos – jie važiuoja Kauno g., Žemaitės g. ir Savanorių pr. Autobusai važiuoja Kauno g. per stotį, o toliau Pelesos g. ir atgal“, – nurodė SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

„Taip pat transporto ribojimai taikomi Algirdo g., Šv. Stepono g., Dariaus ir Girėno – Pelesos g. sankryžoje judant link Švitrigailos g.“, – rašoma feisbuke.

Vairuotojų buvo prašoma rinktis kitus maršrutus.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Kazimiras Bogdanas BNS sakė, kad statybvietėje netoli geležinkelio buvo rasta aviacinė bomba ST-250, turinti 125 kilogramus sprogmenų.

„Bombos vieta prie pat geležinkelio, taip pat gausiai įvairių komunikacijų. Dabar vykdomas komunikacijų atjungimas ir atribojimas“, – sakė K. Bogdanas.

Pasak kuopos vado, paruošus teritoriją, bus tęsiama sprogmens žvalgyba ir sprendžiama, ar ją neutralizuoti vietoje, ar transportuoti.

„Du veiksmai, du variantai, kuriuos šiuo metu svarstome ir dabar laukiame tarnybų visų, kad atliktų savo darbus, ir tada galėtume eiti prie sprogmens“, – teigė jis.

Besiruošiant pradėti darbus prie sprogmens taip pat buvo praplėsta teritorija, kurioje draudžiamas eismas ir žmonių judėjimas.

„Dabar, kai mes pradėsime vykdyti veiksmus prie sprogmens, natūraliai atsiranda grėsmė jo suveikimo, tai reiškia, turime didesnį evakuacijos spindulį daryti“, – sakė K. Bogdanas.

Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas teigė manantis, kad vėliausiai iki paryčių situacija bus išspręsta.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovė žiniasklaidai Rūta Atroškaitė BNS informavo, jog kol kas traukinių eismas vyksta, nurodymo stabdyti eismą nėra gauta.

„Išminuotojai atvykę nuo 19 val. ir sprendžia, ar išminuoti vietoje, ar ne. Šiai minutei mes neturime nurodymo stabdyti traukinių eismą, traukiniai važiuoja“, – sakė atstovė.

Anot jos, gavus tokį nurodymą traukiniai būtų stabdomi, o keleiviai pervežami autobusais.

Policijos departamento duomenimis, Geležinkelio g. 17 esančioje statybvietėje į sprogmenį panašus daiktas buvo rastas apie 14.20 valandą.

Kaip BNS pranešė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, nustačius, kad tai gali būti aviacinė bomba, 14.38 val. policija įvedė planą „Skydas“.

Tuomet taip pat pranešta, kad stabdomas eismas Geležinkelio, Algirdo ir Šv. Stepono gatvėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi