Eismas

2020.05.05 18:02

Seime – siūlymas B kategorijos turėtojams leisti vairuoti dar vienos kategorijos transporto priemones

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.05.05 18:02

B kategorijos vairavimo pažymėjimą įgiję vairuotojai ateityje galėtų vairuoti ne tik lengvąjį automobilį arba AM kategorijai priklausantį mopedą, bet ir A1 kategorijai priklausančią transporto priemonę. Tokį pakeitimą parengė Peticijų komisija ir perdavė Seimui.

Iki šiol, laikantieji B kategorijos egzaminus „Regitroje“, kartu su B kategorija gaudavo ir AM kategorijos teises. Tokie vairuotojai gali legaliai važinėti motorinėmis transporto priemonėmis, kurių variklio darbo tūris neviršija 49 kubinių centimetrų.

Norintiems važinėti galingesne dvirate motorine transporto priemone tenka laikyti egzaminus papildomai kategorijai įgyti.

Seimui pritarus tokiai pataisai, išsilaikęs B kategorijos egzaminus vairuotojas gautų ne tik AM, bet ir A1 kategorijos teises, tai reiškia, kad vairuotojas galėtų vairuoti galingesnę, iki 125 kubinių centimetrų tūrio variklį turinčią motorinę transporto priemonę.

Siūloma, kad A1 kategorijai priklausančias transporto priemones vairuoti galėtų B kategorijos egzaminus išlaikę ir bent dviejų metų vairavimo patirtį jau sukaupę arba vyresni nei 24 metų vairuotojai.

Paprasčiau tariant – papildomi egzaminai A1 kategorijai gauti nebūtų reikalingi, tačiau B kategorijos vairuotojui reikėtų sukaupti 2 metų stažą arba būti ne jaunesniam nei 24 metų amžiaus.

Tačiau, „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas mano, kad vairuotojai gali klaidingai suprasti pokyčius ir manyti, jog gali vairuoti bet kokį motociklą.

„Pavojus persėdus iš keturatės transporto priemonės ant dviratės išauga dešimčia kartų. Kitose Europos Sąjungos šalyse kaip tik bandoma leisti vairuoti motociklus vėliau nei automobilius. Važiuojant motociklu rizika išauga, todėl reikia, kad vairuotojas eisme elgtųsi sąmoningai“, – LRT.lt pasakojo S. Šuminas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.