Naujienų srautas

Eismas2020.05.05 11:22

Šuminas apie „Regitros“ egzaminus: kainos keistis neturėtų, bet apsaugos priemonės gali likti ir po karantino

Nuo pirmadienio „Regitra“ atnaujino B kategorijos vairuotojų egzaminavimą. Būsimus vairuotojus per karantiną pasitiks nauja tvarka – bus tikrinama atvykusiųjų temperatūra, automobiliuose įrengtos specialios pertvaros.

Vos paskelbus apie atnaujinamus B kategorijos vairavimo egzaminus, „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas LRT.lt sakė, kad pradžioje dėmesys bus skiriamas tiems būsimiems vairuotojams, kurių egzaminai dėl karantino paskelbimo buvo atšaukti. Tokių, anot S. Šumino – maždaug 5 tūkstančiai.

„Regitros“ egzaminas karantino metu iš arti: tai, ką reikia žinoti atvyksiantiems jo laikyti

„Be standartinių priemonių, tokių, kaip kaukės ar pirštinės, mes automobiliuose sumontavome pertvaras, jos atskirs laikantįjį egzaminą ir egzaminuotoją. Taip pat bus matuojama atvykusiųjų temperatūra“, – pirmadienį LRT.lt pasakojo S. Šuminas.

Registracija į „Regitros“ B kategorijos vairavimo egzaminus buvo pradėta balandžio 27-ąją ir, vos atnaujinus galimybę registruotis, sutriko sistemos darbas. Tačiau įmonė greitai išsprendė technines kliūtis ir trikdžiai pašalinti tą pačią dieną.

S. Šuminas mano, kad karantinas nesumažins „Regitros“ egzaminų apsukų ir, anot jo, įmonė ketina per dieną vykdyti tiek pat egzaminų, kiek buvo vykdoma iki karantino.

Pašnekovas sako, kad sankcijų, kuomet neatvykus į egzaminą registruotis kitam kartui galima tik po mėnesio, yra atsisakyta.

„Apie nedalyvavimą galima pranešti kad ir dvi valandas prieš egzaminą, tačiau raginame pranešti kuo anksčiau, kad kitiems būtų galimybė pasinaudoti laisva vieta“, – sako pašnekovas.

Vertindamas tai, kad „Regitros“ darbas atnaujintas anksčiau nei vairavimo mokyklų, S. Šuminas sako, jog tai puiki proga pasimokyti vairuoti su šeimos nariu.

„Prisiminti įgūdžius, kurie buvo ugdyti, pasivažinėti ir tik tada registruotis į egzaminą. Žinoma, turėtų palaukti, kol atsidarys vairavimo mokyklos, tie, kurie neturi tokios galimybės, kad galėtų pasinaudoti profesionalaus instruktoriaus paslaugomis“, – pažymi S. Šuminas.

Nors įmonė savo lėšomis įsigijo ir įdiegė papildomas apsaugos priemones, tačiau, anot S. Šumino, artimiausiu metu egzaminų kainos kisti neturėtų.

„Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas LRT.lt sakė, jog net ir pasibaigus karantinui, egzaminų metu dar kurį laiką gali būti laikomasi padidinto saugumo, automobiliai toliau dezinfekuojami, plastikinės pertvaros nenuimamos.

Motociklininkų egzaminavimą pradėjo prieš dvi savaites

Nuo balandžio 17 d. „Regitra“ atnaujino registraciją į egzaminus būsimiems motociklų vairuotojams. Taip pat nuo balandžio 20 d. registracija buvo atverta ir krovininių transporto priemonių – C, CE – kategorijų siekiantiems vairuotojams.

Atnaujinus registraciją, motociklų vairavimo egzaminus būsimieji vairuotojai pradėjo laikyti jau nuo balandžio 22 d., o krovininių transporto priemonių – nuo balandžio 23 dienos.

Visiškai atsisakyti apsaugos priemonių nežada

Kaip teigia S. Šuminas, atvykusiems į „Regitrą“ asmenims pamatuojama temperatūra, suteikiama vienkartinė kaukė ir pirštinės. Po kiekvieno egzamino automobilyje esanti pertvara dezinfekuojama, pakeičiami sėdynių užvalkalai.

„Jeigu žmogaus temperatūra yra virš 37 laipsnių, ji gali kažką indikuoti, todėl egzamino laikyti neleidžiama. [...] Tokiu atveju reikia registruotis kitam egzaminui, bet darkart susimokėti nereikia“, – aiškina pašnekovas.

Paklaustas, ar pasibaigus karantinui bus panaikintos „Regitros“ automobiliuose įrengtos apsaugos priemonės, S. Šuminas sako, kad dalis priemonių gali likti kaip rekomendacija.

„Žinome iš prognozių, kad, ko gero, bus antra epidemijos banga, tai, klausimas, ar verta bus išmontuoti. Manau, kad sprendimą priimsime vėliau. Žiūrėsime, kokia situacija, bet, manau, kad dalis priemonių išliks rekomendacinio, o ne privalomo pobūdžio“, – teigia S. Šuminas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi