Eismas

2020.05.04 16:46

Pasieniečių vadas: išvykstančiųjų antplūdžio iš Lietuvos kol kas nėra

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.05.04 16:46

Pirmadienio naktį leidus žmonėms išvykti iš Lietuvos, išvykstančiųjų antplūdžio kol kas nėra, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

„Dabar dar anksti daryti išvadas, tačiau per tą pusdienį kol kas mes nepastebėjome pasikeitimų, iki 12 valandos, pavyzdžiui, iš Lietuvos išvyko 150 asmenų“, – BNS sakė pasieniečių vadovas.

Jo teigimu, daugiausia žmonių išvyko į Latviją ir keltu į Kylį iš Klaipėdos, tačiau išvykusieji – daugiausia tie, kurie galėjo tą padaryti ir anksčiau.

„Daugiausia, matyt, išvyksta piliečiai, kurie ir anksčiau galėjo išvykti iš Lietuvos dėl to, kad arba turi darbą nuolatinį, arba gyvenamąją vietą užsienyje“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Vyriausybė praėjusią savaitę sušvelnino karantino sąlygas ir nuo pirmadienio Lietuvos piliečiams be apribojimų leido išvykti iš šalies, tačiau kai kurios šalys užsieniečių dar neįsileidžia, tarp jų – Lenkija ir Rusija.

Nuo kovo vidurio iki šiol iš šalies leista išvykti tik užsienyje dirbantiems arba gyvenantiems Lietuvos piliečiams. Nuo karantino pradžios iki šiol iš Lietuvos pasieniečiai neleido išvykti daugiau kaip puspenkto šimto žmonių.

Užsieniečių atvykimas į Lietuvą ir toliau draudžiamas. Išimtis taikoma tik vežėjams, diplomatams, kariams. Lietuvos pasieniečiai nuo karantino pradžios į Lietuvą neįleido 1360 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.