Naujienų srautas

Eismas2020.05.04 15:00

Kamaitis apie pokyčius sostinės Liepkalnio sankryžoje: teks priprasti, nes taip bus iki 2021-ųjų rudens

atnaujinta 16:25

Viena didžiausių sostinės sankryžų nuo pirmadienio uždaryta rekonstrukcijai. Nuo gegužės 4-osios Liepkalnio g. – Žirnių g. – Minsko pl. sankryžą ketinantys įveikti vairuotojai bus nukreipiami kitais keliais.

Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Tomas Kamaitis nurodė, kad tai laikinas pokytis.

„Tai yra esminis eismo organizavimo pakeitimas. Jis yra laikinas, bet gyvuos jis visu statybos laikotarpiu, kol bus statoma dviejų lygių Liepkalnio žiedinė sankryža“, – sakė T. Kamaitis.

Pokyčiai sostinės Liepkalnio sankryžoje: savivaldybės atstovas – apie tai, kas laukia vairuotojų

„Nuo šios dienos raginame [vairuotojus] susipažinti su šia pertvarka, nes turbūt dauguma kiekvieną dieną vykstantys per šią sankryžą yra įpratę važiuoti per šviesoforinę sankryžą“, – atkreipė dėmesį savivaldybės atstovas.

Jis sako, kad toks eismo organizavimas išliks daugiau nei metus, iki 2021-ųjų rugsėjo, kuomet sankryžoje bus baigti darbai. Nors Vilniaus valdžia ne kartą skatino kelininkus kasinėjimo darbus atlikti kuo anksčiau, tačiau sankryžos uždarymo paankstinti, anot T. Kamaičio, nebuvo įmanoma, dėl patvirtinto darbų plano ir sutarties su rangovai.

T. Kamaitis ragino ir keliaujančius viešuoju transportu susipažinti su pakeitimais, kadangi pertvarkytas ir stotelių išdėstymas.

„Pasikeitė autobusų maršrutai, bus 8. Todėl vykstančius viešuoju transportu skatinčiau iš anksto susipažinti, kur dabar yra stotelės“, – sakė savivaldybės atstovas.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį sankryžoje, kurią per parą įveikia vidutiniškai 60 tūkst. transporto priemonių, sustatyti įspėjamieji, nukreipiamieji ir draudžiamieji kelio ženklai. Sankryžos prieigose nurodytos apylankos, Minsko pl. ir Liepkalnio g. įrengtos laikinosios žiedinės sankryžos. Vairuotojai raginami paisyti ženklinimo ir šioje vietoje vairuoti itin atidžiai.

Nuo gegužės 4 dienos šioje teritorijoje ir aplink bus esminių eismo pakeitimų, kurie tęsis iki pat rugpjūčio 9 dienos, darbų zonas saugiai padės aplenkti laikinosios kelio jungtys, laikinos žiedinės sankryžos ir keliai. Apie tai dar praėjusią savaitę pranešė Vilniaus savivaldybė.

„Miestas nuolat auga ir plečiasi. Atnaujindami esamas gatves ir tiesdami naujas, nuolat geriname susisiekimą, kad vilniečiai judėtų sklandžiau ir taupytų laiką. Per porą metų rekonstravus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžą bus užtikrintas greitesnis ir saugesnis susisiekimas, mažės spūstys, o judėjimo kokybės pokyčius iškart pajus apie 20 tūkst. vilniečių, kasdien važiuojančių iš Naujininkų, Rasų seniūnijų. O kol kas iki vasaros pabaigos paprašysime visų kantrybės ir atidumo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Minėtu laikotarpiu visas transporto eismas, judantis Žirnių, Liepkalnio gatvėmis ir Minsko plentu, bus nukreipiamas naujai įrengtomis laikinomis kelio jungtimis, kuriomis bus galima saugiai aplenkti darbų zoną.

Naujos kelio jungtys prasidės Žirnių gatvėje ir tęsis iki Minsko plento, susijungiant laikina žiedine sankryža. Liepkalnio gatvė taip pat laikinu keliu bus sujungta su Minsko plentu žiedine sankryža.

Savivaldybės teigimu, viešojo transporto darbas rekonstrukcijos metu nesutriks, autobusai šioje vietoje kursuos, kaip kursavę iki šiol.

31 mln. eurų vertės rekonstrukcija vyks 3 metus

Dar projekto pradžioje 2019-ųjų rudenį Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos vadovas Povilas Poderskis įspėjo, kad kol vyks rekonstrukcija, eismo sąlygos rekonstruojamoje sankryžoje bus sudėtingos.

„Iš pradžių bus blogiau – pavyzdžiui, dėl darbų kažkiek komplikuosis eismas, atsiras spūsčių, nes šią sankryžą kasdien kerta maždaug 65 tūkst. transporto priemonių. Bet paskui visiems bus geriau – dviratininkams, pėstiesiems, viešojo transporto keleiviams, vairuotojams“, – tąkart tikino jis.

Pabaigus darbus, keturių eismo juostų daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių gatvės ir Minsko plento dalis atsidurs tunelyje, o virš jo bus įrengta reguliuojama Liepkalnio gatvės sankryža. Joje bus pastatytas daugiau kaip 23 m ilgio viadukas, atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas apšvietimas, viešojo transporto stotelės, atraminės sienutės, vandentiekio, lietaus nuotekų, telekomunikacijų, šviesoforų valdymo tinklai.

Daugiau nei 8 mln. eurų projektui skirs Vilniaus savivaldybė, dar 22 mln. – Vyriausybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi