Eismas

2020.05.02 15:47

Nauji „Bugatti“ superautomobiliai išgraibstyti akimirksniu – už 5 mln. eurų pirkėjai gaus inžinerinį stebuklą

LRT.lt2020.05.02 15:47

„Bugatti“ jau pradėjo pirmųjų iš keturiasdešimties 5 mln. eurų kainuojančių „Divo“ modelių pristatymą jų savininkams, rašo topgear.com.

Nors ir su ta pačia „Chiron“ platforma bei 1 479 AG W16 varikliu, su keturgubu turbokompresoriumi komplektuojamas „Divo“ yra lengvesnis, labiau susitelkęs į tikslą ir netgi agresyvesnis nei tas automobilis, ant kurio bazės jis sukurtas. Jų vairavimo pojūčiai taip pat bus sunkiai palyginami.

Pastaruosius dvejus metus „Bugatti“ inžinieriai tobulino „Divo“ sistemas. Vien kuriant važiuoklę buvo nuvažiuota daugiau kaip 5 tūkst. km, dalis jų beveik maksimaliu 380 km/h greičiu.

Pasak bendrovės Važiuoklės bandymų ir pritaikymo vadovo Larso Fischerio, naujasis automobilis yra 35 kg lengvesnis, jo lingės kietesnės, didesnis priekinių ratų išvirtimas ir apskritai „jis labiau orientuotas į priekį“, o tai reiškia, kad „vairuojamas jis visiškai kitaip nei „Chiron”.

„Skirtumai labiausiai išryškėja važiuojant vingiuotu keliu, – sako jis. – Tikslesnis vairavimas ir didesnė prispaudimo jėga leidžia didesniu greičiu įveikti posūkius“, – aiškina jis.

23 proc. platesnis sparnas sukuria didesnę prispaudimo jėgą, nuo 90 kg iki beveik pusės tonos, važiuojant maksimaliu greičiu. Maksimalus šoninis pagreitis dabar siekia 1,6 g, todėl vieną 6,2 km ilgio ratą „Nardo“ trasoje naujasis „Bugatti“ įveikia net 8 sekundėmis greičiau nei „Chiron“.

Pranešama, kad visi 40 automobilių jau užsakyti „Chiron“ savininkų.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.