Eismas

2020.04.30 13:06

Išvykimo iš šalies tvarka nuo gegužės 4-osios: kurie pasienio postai atveriami ir kurios šalys lietuvių neįsileis

LRT.lt2020.04.30 13:06

Nuo gegužės 4 d. panaikinami ribojimai Lietuvos piliečiams išvykti į užsienį, tad įrodymų apie nuolatinę gyvenamąją ar darbo vietą pateikti nereikės. Apie sienų atidarymą socialiniame tinkle pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Nors sienos ir bus atidarytos, pareigūnai ragina įvertintinti išvykimo ir grįžimo sąlygas, nes ne visos kaimynės šalys įsileis atvykstančiuosius.

Lenkija neįsileidžia užsieniečių ir dėl galimų išimčių VSAT pataria kreiptis į šios šalies diplomatinę atstovybę Lietuvoje. Jei tokia išimtis bus suteikta, išvykti galėsite per Kalvarijos ar Lazdijų punktus, tačiau grįžti privalėsite tik per Kalvarijos punktą.

Rusija neįsileidžia užsieniečių, tad dėl išimčių VSAT pataria kreiptis į šios šalies diplomatinę atstovybę Lietuvoje. Jei tokia išimtis bus suteikta, išvykti galėsite per Kybartų ar Panemunės punktus, tačiau grįžti per juos atgal galimybės nebus.

Latvija užsieniečius įsileidžia ir išvykti į ją galėsite per Būtingės, Saločių ar Smėlynės punktus. Grįžti reikia tik per Saločių punktą.

Baltarusija užsieniečius taip pat įsileidžia. Išvykti galėsite per Medininkų, Raigardo ar Šalčininkų punktus, tačiau atminkite, jog atgal į Lietuvą per šiuos punktus neįvažiuosite.

VSAT primena, kad grįžtantieji į Lietuvą jos piliečiai medikams turės pateikti savo duomenis ir saviizoliuotis 14 dienų.

Tarptautiniai krovinių ir prekių pervežimai toliau vykdomi be apribojimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.