Eismas

2020.04.29 16:27

Kartenoje gali pasikartoti Nemenčinės scenarijus – Vyriausybė svarsto taikyti judėjimo ribojimą

Vyriausybėje svarstoma taikyti judėjimo ribojimą Kretingos rajone esančiame Kartenos miestelyje, jei paaiškės kad koronavirusas išplitęs plačiau nei vienoje įstaigoje, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje nustatytas naujausias COVID-19 židinys – koronavirusas nustatytas 22 pacientams ir penkiems darbuotojams.

„Svarstome tokius dalykus. Šiandien mūsų COVID-19 valdymo komitete buvo svarstoma, tačiau laukiame detalesnės informacijos“, – žurnalistams trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, sprendimas priklausys nuo to, ar virusas gali išplisti ir už slaugos ligoninės ribų.

„Vėlgi, kokio tai yra išplitimo židinys – jeigu tai yra viena įstaiga, tai yra vienas sprendimas, jeigu matome ir matysime, kad tikrai galima grėsmė paplitimui, tokie sprendimai bus nedelsiant priimti“, – teigė S. Skvernelis.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius trečiadienį BNS sakė, kad pritartų taikyti judėjimo ribojimą Kartenoje.

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje koronavirusas nustatytas penkiems darbuotojams ir 22 pacientams, šiuo metu ligoninė izoliuota.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologai šiuo metu aiškinasi, kaip virusas į ją pateko.

Kartenos miestelyje šiuo metu gyvena apie 1 tūkst. žmonių, tačiau su aplinkiniais kaimais – daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų.

Judėjimo ribojimai praėjusią savaitę buvo pritaikyti koronaviruso židiniu buvusioje Nemenčinėje.