Eismas

2020.04.29 15:03

Atrišamos rankos vairavimo mokykloms: leis praktines pamokas motociklininkams, vėliau – ir B kategorijos vairuotojams

atnaujinta 16:00
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.29 15:03

Vyriausybei trečiadienį nusprendus dar labiau atleisti karantino vadeles, iš dalies bus atnaujinamos praktinės vairavimo pamokos. Pradžioje tokie mokymai bus atnaujinti motociklininkams ir jūrininkams, o kitą savaitę žadama leisti vykdyti mokymus ir B kategorijos vairuotojams.

Kaip LRT.lt informavo Lietuvos vairuotojų mokymų ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacija, po ilgų diskusijų su Lietuvos transporto saugos administracija A, A1 ir A2 kategorijų vairavimo pamokos priskirtos nuotoliniam mokymui, todėl tokių mokymų atnaujinimui neprieštaraujama.

Vyriausybė leido motociklų praktinius vairavimo mokymus, kai instruktorius ir mokinys naudojasi skirtingomis priemonėmis. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jei situacija išliks stabili, mokymai „šiek tiek pakeičiant tvarką“ galės būti atnaujinti ir besimokantiems vairuoti lengvuosius automobilius.

„Nuo kitos savaitės, jei šalyje išliks tokios pačios tendencijos kaip dabar šalyje, bus galima vykdyti praktinį B kategorijos vairavimo mokymą. Vėlgi, joms reikės laikytis saugumo reikalavimų, kokie taikomi „Regitroje“. Per tą savaitę mokykloms reikėtų susiderinti dėl vairavimo programų, jų trukmės, nes turi būti ribojamas betarpinis kontaktas“, – kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Be praktinių mokymų motociklų vairuotojams, taip pat bus galima vykdyti praktines jūrininkų pamokas.

LRT.lt primena, kad nuo balandžio 20-osios „Regitra“ atnaujino vairavimo egzaminų vykdymą. Pradžioje egzaminai pradėti rengti motociklininkams, po kelių dienų egzaminai pradėti vykdyti norintiems įgyti sunkiasvorės transporto priemones vairavimo teisę, o nuo gegužės 4-osios planuojama vykdyti ir B kategorijos vairavimo egzaminus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.