Eismas

2020.04.29 10:05

Šiaulių vežėjai skaičiuoja nuostolius – keleiviai vengia mokėti už bilietus, kontrolieriai masiškai juos išlaipina

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.29 10:05

Šiauliuose į miesto autobusus grąžinta keleivių kontrolė. Nors per karantiną keleivių sumažėjo, pastebėta, kad padaugėjo sukčiaujančių ir nemokamai bandančių važiuoti keleivių. Auga ir vežėjų dėl karantino patiriami nuostoliai.

Švelninant karantintą ir šylant orams autobusuose keleivių daugėja. Dažniausiai važiuojama į darbus, vis labiau populiarėja maršrutai į sodus.

Aktyviau dirbti pradeda ir kontrolieriai. Karantino pradžioje tik raginę atsakingai elgtis viešajame transporte, balandžio viduryje vėl pradėjo tikrinti ar keleiviai turi bilietus. Per porą savaičių iš miesto autobusų buvo išlaipinta apie pusantro šimto „zuikių“. Nuo šios savaitės tokiems keleiviams jau skiriamos ir piniginės baudos.

„Susidūrėm su dideliu pasipiktinimu. Kadangi žmonės buvo pripratę laisviau jaustis autobusuose. O dabar grįžom prie senos veiklos. Tai zuikių yra žymiai padaugėję. Kitas iš neapsižiūrėjimo, kitas tyčia, kitas šiaip, kitas taip“, – pasakojo kontrolierė Ilona Nazarovienė.

„Lengvatų jokių nėra, visi sveiki, visi gyvi, taip, kad pirkim bilietus ir važiuokim“, – sakė šiaulietė.

„Taisyklės yra visiem vienodos, aišku tu turi atsižvelgti į situaciją, ten senesnis, invalidas. Gali būti, atsižvelgti. Bet taisyklės yra taisyklės. Į parduotuvę nenueisi, nesakysi, kad pinigų neturi, kainos nenumažės tau“, – situaciją viešajame transporte vertino jaunas vyras.

Šiauliuose į gatves grąžinti beveik visi autobusai. Šią savaitę bus atnaujinta ir trečdalis Busturo tarpmiestinių maršrutų. Vežėjai skaičiuoja – per karantiną patirti nuostoliai milžiniški.

„Palyginus vasario mėnesį su kovo mėnesiu, pastebėjom, kad keleivių sumažėjo apie 500 tūkstančių. Tai iš viso daugiau, nei 70 procentų miesto keleivių sumažėjo per kovo mėnesį, tai sudarė apie 189 tūkstančius eurų nuostolių. Kovo mėnesį vos susimokėjom už dyzelinį kurą. Tai tikrai sunkiai gyvenam“, – karantino pasekmes vardijo „Busturo“ keleivių pervežimo skyriaus vadovas Marius Zdanavičius.

Įprastai Šiaulių savivaldybė keleivių vežimo bendrovei išmokėdavo apie 80 tūkstančių eurų kompensacijų. Už kovą suma patrigubėjo, manoma, kad balandį įmonės nuostoliai bus dar didesni.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.