Eismas

2020.04.28 19:57

Vilniaus valdžia apmokestina parkavimą prie paplūdimių, tačiau žada mokestį iš gyventojų rinkti ne visus metus

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.28 19:57

Nuo gegužės mėnesio sostinėje plečiant rinkliavų zonų ribas, už automobilio stovėjimą teks mokėti ne tik centrinėje miesto dalyje, bet ir viešųjų paplūdimių prieigose. Vos pasigirdus kalboms apie parkavimo pokyčius, socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos, kodėl pokyčiai vykdomi karantino metu, tačiau miesto valdžia tikina – toks mokestis bus ne visus metus.

Parkavimo tvarkos pakeitimai įvedami dalyje Antakalnio ir Naujamiesčio, jų gatvės nuo šiol pateks į žaliąją rinkliavos zoną.

Nuo gegužės 1 d. pagrindinių miesto paplūdimių prieigos – Balsio ežero, Valakampių pirmojo ir antrojo paplūdimio, Tapelių ir Balžio ežerų – tampa geltonąja rinkliavos zona.

Kaip tikino SĮ „Susisiekimo paslaugos“, šią savaitę vyksta ženklinimo, parkavimo aparatų įrengimo darbai, o vairuotojų prašoma atidumo ir stebėti kelio ženklus, kurie nurodys, kokiu laiku reikia mokėti už stovėjimą.

Nors socialiniuose tinkluose atsiranda pasipiktinusiųjų, tačiau įmonės atstovė Miglė Bielinytė sako, jog didžioji dauguma gyventojų stovėjimo vietų apmokestinimą priima teigiamai.

„Matome, kad, pradėjus rinkti vietinę rinkliavą, vairuotojai greičiau ir sklandžiau randa, kur pastatyti automobilį, nesusidaro spūstys, eismo trikdymas ieškant vietos. Be to, miestiečiai dažniau apgalvoja ir alternatyvius keliavimo būdus. Tą parodo ir naujausios mūsų atliktos vairuotojų apklausos duomenys – beveik 70 proc. respondentų pritaria, jog mokamas stovėjimas įveda daugiau tvarkos“, – LRT.lt komentavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovė.

Paplūdimių prieigose parkavimas mokamas bus ne visus metus

Specialistė tikina, kad dėl pokyčių savivaldybėje buvo nuspręsta dar praėjusiais metais. Dalyje sostinės gatvių pokyčiai įgyvendinti jau pirmosiomis šių metų savaitėmis, todėl dabar tęsiami darbai, jų nestabdo šalyje tebesitęsiantis karantinas.

„Pagrindiniai miesto paplūdimiai natūraliai yra vienos iš tų vietų, kurios šiltojo sezono metu sutraukia didelius srautus. Sulaukiame nemažai pačių miestiečių pastebėjimų, kad parkavimo tvarka tampa chaotiška, sunku rasti, kur palikti automobilį. Patys taip pat pastebime šią problemą ir reaguojame. Rinkliava paplūdimių prieigose bus renkama gegužės–rugsėjo mėnesiais. Dabartinis etapas, kai automobilių stovėjimo tvarka keičiama prie pagrindinių miesto paplūdimių, yra minėto Tarybos sprendimo įgyvendinimo etapas, jis niekaip nėra susijęs su karantino laikotarpiu“, – teigė M. Bielinytė.

Ji sako, kad rinkliavos zonų pokyčiais siekiama ne tik reguliuoti eismo srautus, automobilių statymą, bet ir išlaikyti tolygų parkuojamų automobilių pasiskirstymą, daugiau erdvės suteikti pėstiesiems, dviratininkams, mažinti triukšmo lygį mieste, oro taršą, asmeninio transporto naudojimą, skatinti alternatyvius keliavimo būdus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.