Eismas

2020.04.28 10:57

Nuo gegužės pridavusiems seną automobilį – kompensacija autobuso bilietui, dviračiui ar mopedui įsigyti

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.28 10:57

Jau nuo gegužės pradžios žmonės bus skatinami įsigyti mažiau taršias judėjimo priemones, tarp kurių – elektriniai paspirtukai, dviračiai ir kita. Tokią priemonę, kuria Aplinkos ministerija skatins atsisakyti taršaus automobilio ir vietoje jo įsigyti mažiau taršią transporto priemonę, antradienį pristatė ministras Kęstutis Mažeika.

„Artimiausiu metu startuos priemonė, kuri pristačius seną automobilį leis įsigyti metinį viešojo transporto bilietą, arba pirkti mopedą, motociklą, elektrinį arba paprastą dviratį, ar elektrinį paspirtuką“, – sakė ministras.

K. Mažeikos skaičiavimais, miesto metinis viešojo transporto bilietas įsigijimui bus skiriama apie 300 eurų. Maksimali paramos suma perkant mopedą arba motociklą sieks 1000 eurų, elektrinį dviraratį – iki 700 eurų, paprastą dviratį arba paspirtuką – 400 eurų.

„Šiai priemonei numatyti yra 5 mln. Eurų. Pareiškėjui, pateikusiam reikiamus dokumentus bus išmokėta ne didesnė kaip 1000 eurų kompensacija. Pareiškėjas galės įsigyti ir kelis daiktus, aprūpinti ir kitus šeimos narius“, – sakė ministras.
Ši priemonė įsigalios gegužės menesio pirmąją savaitę.

Anot jo, taip pat galima gauti paramą įsigijant elektromobilį arba mažiau taršų automobilį. Mažiau taršių automobilių įsigijimui valdžia taip pat skyrė 5 mln. Eurų. Nuo balandžio 20 dienos yra gauta 14 paraiškų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.