Eismas

2020.04.27 19:34

Karantinas pakoregavo draudimo kainas, bet žmonės mieliau nutraukia sutartis ir važinėja nedraustais automobiliais

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.27 19:34

Pusantro mėnesio trunkantis karantinas koreguoja automobilių draudimo kainas. Transporto priemonių draudikų biuro direktorius Algimantas Križinauskas sako, kad dar anksti skaičiuoti prarastus už draudimą pinigus, tačiau karantino metu sparčiai daugėja nutraukiančiųjų draudimo sutartis.

Koronaviruso pandemijos smūgį pajuto beveik visas verslas. Automobilių pardavimas sumenko, transporto priemonių naudojimas – taip pat. Dėl šios priežasties daugėja asmenų, kurie, nusprendę karantino metu nevažinėti automobiliu, atsisako transporto priemonės draudimo.

A. Križinauskas pabrėžia, kad, gatvėse sumažėjus automobilių srautui, sumažėjo ir eismo įvykių skaičius, o tai daro įtaką draudimo kainai, ji, anot specialisto, kinta akyse.

„Be abejonės, eismo įvykių skaičius ir jų metu padarytų žalų apimtys turi esminę įtaką draudimo bendrovių kainodarai. Nors praėjo dar ne tiek jau daug laiko, tačiau jau šiuo metu matomos privalomojo draudimo kainų mažėjimo tendencijos. Kartu matome ir didėjantį nutraukiamų ar sustabdomų draudimo sutarčių skaičių, kai draudėjai atsiima sumokėtas draudimo įmokas. Daugėja ir neapdraustų transporto priemonių skaičius“, – LRT.lt komentavo Transporto priemonių draudikų biuro direktorius.

LRT.lt domėjosi automobilio privalomojo draudimo kainomis internete.

Galima pastebėti, kad draudimo kaina nukrito beveik 10 procentų. Skaičiuojant pigiausią privalomojo draudimo variantą metams, dabar draudimo kaina siekia 77 eurus. Praėjusių metų pabaigoje, gruodžio mėnesį, kai Lietuvoje dar nebuvo karantino, tą patį automobilį apdrausti metams kainavo 85 eurus. Tiesa, skiriasi ne tik kainos, bet ir bendrovės, kurios siūlo apsidrausti už tokią kainą. Šiuo metu pigiausią, 77 eurus siekiantį draudimą siūlo ta pati bendrovė, kuri praėjusių metų gruodį draudimą siūlė brangiau nei už 100 eurų.

Nors kai kuriose užsienio šalyse draudikai puolė grąžinti žmonėms pinigus už tai, kad šie nesinaudoja automobiliais, kurie yra apdrausti, Lietuvoje esą dar anksti kalbėti apie galimus draudikų nuostolius.

„Viruso pasekmės veikia visą verslą, ne išimtis ir draudimo bendrovės. Dar anksti sumuoti, kaip sumažėjęs eismo įvykių skaičius kompensuos prarastas draudimo įmokas“, – teigė specialistas.

Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose viena didžiausių draudimo kompanijų „Allstate“ nusprendė klientams grąžinti 600 mln. dolerių.

„Allstate“ tai pavadino grąžinimu, vadovaujantis karantino (angl. „Shelter-in-Place“) taisyklėmis, kas iš esmės ir paaiškina visą situaciją. Vis daugiau žmonių dirba iš namų ir rečiau naudojasi automobiliu, todėl bendrovė gauna mažiau reikalavimų atlyginti eismo įvykių metu patirtą žalą.

Bendrovė pranešė, kad savo klientams grąžins vidutiniškai 15 proc. nuo automobilio draudimo įmokos už balandžio ir gegužės mėnesį. Iš viso, „Allstate“ teigimu, bus išmokėta daugiau kaip 600 mln. dolerių.

Remiantis leidinio „Automotive News“ informacija, grąžinimai bus taikomi 18 mln. „Allstate“, taip pat jos patronuojamų bendrovių „Esurance“ ir „Encompass“ sudarytų sutarčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.