Naujienų srautas

Eismas2020.04.25 17:55

Vairavimo mokyklos stebisi: „Regitrai“ leista atnaujinti egzaminus, o mokyti vairuoti draudžiama

Vairavimo mokyklos stebisi, kodėl „Regitrai“ leista atnaujinti vairavimo egzaminus, o mokyti vairuoti dar draudžiama. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad išimčių nebus – mokymas bus atnaujinamas visose srityse vienu metu. 

„Regitra“ pabrėžia, kad paslaugas atnaujina pamažu: kol kas egzaminai rengiami būsimiems motociklininkams ir sunkiasvorių vairuotojams. Norintieji įgyti B kategoriją bus pradėti registruoti tik nuo kitos savaitės, o pirmieji egzaminai – tik gegužės 4-ąją.

Nuo Naujųjų galimybės įrodyti, kad gali vairuoti motociklą, laukęs Darius sako, kad egzaminas nėra lengvas. Bet nebuvo paprasta rasti ir laisvą vietą. „Regitrai“ atnaujinus registraciją, norinčiųjų gauti motociklininko ar krovininio transporto vairuotojo pažymėjimą yra daug.

Kai kuriuose miestuose vietų neliko jau pirmomis valandomis, todėl Darius egzaminą laiko ne kur arčiau – Vilniuje, o ten, kur atsirado galimybė, – Kaune.

„Patikrinu, tvarkaraštis – užimtas, patikrinu – užimtas. Ir Vilniuje, Kaune, Panevėžyje. Kai kurie kolegos važiuoja į Panevėžį, Alytų, Šiaulius“, – vardijo Darius Jankūnas.

„Regitros“ atstovai sako, kad svarbiausia – saugumas, todėl paslaugos atnaujinamos pamažu – kol kas registruojama iki gegužės pirmosios.

Vengiant kontaktų, per karantiną būsimieji motociklų vairuotojai turi pasirūpinti apsauginėmis priemonėmis, šviesą atspindinčia liemene ir laisvųjų rankų įranga.

„Per egzaminą mes niekada nebūname gana arti motociklininkų, aišku, ne karantino metu pats užduočių aiškinimas būna truputį artimesnis. Stovime šiek tiek arčiau žmogaus, nes jis su šalmu, kad girdėtų viską. O dabar tenka truputį pakelti balsą, stovim šiek tiek toliau, kad jau tikrai išgirstų ir suprastų visas užduotis“, – paaiškino egzaminuotojas Aidas Urbonas.

Žinios. Korekcija: koronaviruso aukų skaičius Lietuvoje – 41, o ne 42

Šią savaitę jau leista laikyti egzaminus ir krovininiu transportu. Vilkikų kabinose įrengtos skaidrios apsauginės sienelės, būsimasis vairuotojas ir egzaminuotojas privalo būti su kaukėmis, pirštinėmis.

Nuo pirmadienio bus pradėta registracija ir norinčiųjų gauti teisę vairuoti lengvuosius automoiblius. Tačiau B kategorijos egzaminai prasidės tik gegužės 4-ąją.

„Regitros“ atstovai sako, esą laiko reikia automobiliuose įrengti apsaugines sieneles, iš prastovų atšaukti dalį egzaminuotojų.

„Yra galimybė pasitreniruoti su mama ar su tėčiu prieš egzaminą. Aš manau, kad to tikrai reikia, tad reikia tam tikrų dienų tam atlikti.

Manau, kad ta data yra pagrįsta. Mėnesį vairavote, patirties nelabai turite, tai šiek tiek reikia atgaivinti įgūdžius, tad šeimos nario pagalba reikėtų pasinaudoti ir prisiminti tuos įgūdžius, kad nedalyvautumėte po to loterijoje“, – kalbėjo „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Nuo karantino pradžios neveikiančių vairavimo mokyklų atstovai piktinasi, kodėl jiems vis dar draudžiama dirbti. Esą, ar laikant egzaminą, ar tik mokantis vairuoti, grėsmės vienodos.

„Šiandieną masiškai skambina mokiniai į mokyklas todėl, kad dalis žiniasklaidos priemonių jau iškomunikavo, matyt, irgi remdamosi tuo planu dėl karantino švelninimo, kad vairavimo mokyklos lyg ir atnaujino veiklą.

Bet, deja, turime nuvilti mokinius, kad šiandieną dar negalime to daryti. Be to, reikėtų suprasti, kad ir verslai šiandieną persiorientuoja šiek tiek kitaip dirbti.

Ir labai išaugo poreikis kurjerių paslaugų. Čia mes turime irgi tą didesnį poreikį ir B kategorijos mokytis, ir A kategorijos“, – kalbėjo Vairuotojų mokymo mokyklų asociacijos vykdomoji direktorė Jurgita Kuliešienė.

„Nereikia išskirti ir sureikšminti atskirų mokymų, į ugdymą reikia žiūrėti kompleksiškai“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Skaičiuojama, kad dėl karantino egzaminai atidėti kone 5000 norinčiųjų gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi