Eismas

2020.04.25 16:15

Lenkijai sugriežtinus patikrą, pasienyje driekėsi mikroautobusų eilės

eilės sutirpo; atnaujinta 17.55
Domantė Platūkytė, LRT.lt, BNS2020.04.25 16:15

Kaimyninei Lenkijai sugriežtinus dokumentų patikrą, pasienyje susidarė eilės. Kalvarijų punkte nusidriekė maždaug kilometro eilė, Lazdijų punkte laukia apie 30–40 automobilių. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas LRT.lt informuoja, kad per valandą patikrinami maždaug penki mikroautobusai.

Tarnybos 17 val. 30 min. duomenimis, Lazdijų punkte išvažiuojančiųjų eilės nebeliko visai. Kalvarijos punkte Lenkijos leidimo įvažiuoti laukė vos keli mikroautobusai su vykstančiais vairuotojais, kurie irgi turėtų užtrukti trumpai.

Tarnyba pažymi nekart kreipusis į kolegas Lenkijoje prašydama paspartinti darbą ir į tai esą buvo atsižvelgta.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) šią savaitę pranešė, kad Lenkija sugriežtino dirbti atvykstančių ar per ją tranzitu lengvaisiais automobiliais vykstančių vilkikų vairuotojų kontrolę.

VSAT Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Mišutis šeštadinio popietę portalui LRT.lt sakė, kad didžioji dalis eilėse stovinčių automobilių buvo mikroautobusai, kuriais vairuotojai vyksta pakeisti kitų vairuotojų.

Ketvirtadienį kaimyninėje Lenkijoje sugriežtinta dokumentų patikra, įvesti papildomi reikalavimai vairuotojams. Kadangi jų srautas nemažas, susidarė eilės – Kalvarijų punkte šeštadienį popiet buvo maždaug kilometro eilė, Lazdijų punkte laukė apie 30–40 automobilių.

Anot G. Mišučio, eilėse laukė tik vilkikų vairuotojai – lengvieji automobiliai vyksta įprastai. Per valandą patikrinami maždaug 5 automobiliai, vieną valandą buvo įleista šiek tiek daugiau – apie 10.

„Jei stovi kilometro eilė, galima įsivaizduoti, kokie yra pralaidumai – tie žmonės sugaišta nemažai, tačiau viskas yra dėl sugriežtinimų kaimyninėje šalyje“, – informuoja G. Mišutis.

Jo teigimu, tokios eilės pradėjo formuotis penktadienį, šeštadienį jos taip pat išliko. Prognozuoti, kada situacija pagerės – sudėtinga.

„Negalime pasakyti – tai yra kaimyninės šalies patikros procedūros, (nežinome – LRT.lt) kokios jie laikysis tvarkos, kaip su pralaidumu bus. Šiek tiek padidėjo pralaidumas paskutiniu metu, galbūt atsirado daugiau patikros juostų, eilė šiek tiek sparčiau juda dabar.

Po pietų pralaidumas buvo apie 10 automobilių per valandą, tačiau jų yra tiek daug, todėl vis tiek stovi eilėje“, – argumentuoja G. Mišutis.

VSAT teigimu, jei tokie asmenys į Lenkiją įvažiuoja ne vilkikais, jie Lenkijos pasienio pareigūnams privalo pateikti papildomus įrodymus.

„Vilkikų vairuotojai, nemaža jų dalis savo reisus pradeda Olandijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir visur kitur. Jie vyksta į darbo vietą ne vilkiku, o dažniausiai važiuoja įmonės ar kelių įmonių komandos mikroautobusu. Lenkai dabar pradėjo tuos, kurie nevažiuoja su vilkikais, labai griežtai tikrinti ir nepraleisti“, – BNS anksčiau sakė VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas G. Mišutis.

Tokie vairuotojai Lenkijos pasieniečiams, be įprastų dokumentų, turi pateikti darbo sutartį ar komandiruotės įsakymą.

Tarnybos penktadienio pavakarės duomenimis, Lenkija nuo ketvirtadienio vakaro iš Lietuvos jau neįleido 40 užsieniečių, nepateikusių nuolatinės darbo vietos ir krovinių pervežimo įrodymų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.