Eismas

2020.04.26 17:41

„Ford“ patentavo programėlę, kuri tikrins, ar pavėžėjų automobiliuose nėra blogo kvapo

LRT.lt 2020.04.26 17:41

Blogo kvapo ir net alergenų problemos pavėžėjų automobiliuose sprendimas – specialus matuoklis, rašo „Car and Driver“.

Įsivaizduokite, kad išsikvietėte pavėžėją – taksi ar kitą tokių paslaugų tiekėją – ir vos įlipę į automobilį suprantate, jog kvapas jame – kaip šiukšlių konteineryje ar dar blogesnis. Arba jei tokiame automobilyje yra likę kažko, kam esate alergiški. Bendrovė „Ford“ pateikė patentuoti šios problemos sprendimą.

Balandžio 9 d. paskelbtame patento apraše detaliai išaiškinama sistema, nustatanti kvapus ir apskaičiuojanti, ar klientui jie netrukdys, ar jis juos galės toleruoti.

Išsikvietus taksi ar pavėžėją dažniausiai gaunate tokią informaciją kaip vairuotojo vardas, automobilio gamintojas, modelis ir spalva, registracijos numeris, pavėžėjų paslaugų atveju, dar ir vairuotojo reitingą, kuris apskaičiuojamas, remiantis buvusių klientų atsiliepimai.

Tačiau iš anksto negaunate informacijos apie automobilio saloną ir kvapą jame. Šią problemą išspręsti padės naujoji „Ford“ sistema, kurią bendrovė pavadino „Transportavimo sistema, naudojant kvapo parinktis“.

Pavyzdžiui, vartotojui, kuris yra nurodęs, kad yra alergiškas žemės riešutams, sistema galėtų nustatyti, ar automobilio salone yra tokios rūšies alergenų. Jei tokių alergenų yra ir jų kiekis gali sukelti pavojų, vartotojui bus pasiūlytas kitas automobilis.

Pagal „Ford“ siūlomą pavėžėjimo paslaugų scenarijų, kliento pageidavimai būtų įrašyti į programėlę ir perduoti automobilio borto kompiuteriui, kuris patikrintų kvapus salone ir palygintų juos su iš anksto nustatytomis ribomis. Jei kuris nors kvapas tas ribas viršija, klientui pasiūlomas kitas, reikalavimus atitinkantis automobilis.

Kaip konkrečiai „Ford“ ketina nustatyti kvapus? Patento apraše apie tai nedetalizuojama, nurodoma, kad bus įdiegta daug įvairių daviklių, įskaitant ir spektomertą, chromatografą, optinį jutiklį ir metalo oksido puslaidininkių jutiklį. Panaši nebiologinio kvapo nustatymo technologija naudojama kosmetikos ir maisto pramonėje – tai vadinamoji elektroninė nosis, cheminėmis reakcijomis nustatanti mėginio kvapą.

Šios reakcijos sužadina modelio atpažinimą, leidžiantį įrenginiui identifikuoti kvapą. Visgi tik laikas parodys, ar bendrovei „Ford“ pavyks pagerinti kvapą pavėžėjų automobiliuose.

Parengė Paulius Vaitekėnas