Naujienų srautas

Eismas2020.04.24 15:08

Sostinėje išaugo keliaujančiųjų srautas, žadama švelninti karantino priemones viešajame transporte

LRT.lt 2020.04.24 15:08

Net ir plika akimi matyti, jog transporto srautai mieste auga, o Eismo valdymo centras tai patvirtina. Pastarųjų dienų srautai yra maždaug 30 proc. didesni nei mažiausiai intensyvią 3-ią karantino savaitę. Tačiau jie vis dar apie 38 proc. mažesni nei iki karantino paskelbimo, apie tai savo feisbuke rašo SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Įmonė stebi kiekvienos dienos srautus ir imasi veiksmų dėl eismo valdymo, sankryžų ir šviesoforų reguliavimo. Iki šiol viso karantino metu nei rytinio, nei vakarinio piko metu spūsčių nebuvo užfiksuota.

Anot įmonės, miestas stebimas iš maždaug 260 Vilniaus šviesoforais reguliuojamų sankryžų ir daugiau nei 2000 eismo jutiklių.

Viešasis transportas

Viešojo transporto organizavimo specialistai nuolat stebi keleivių srautus, taip pat – autobusų ir troleibusų judėjimą realiu laiku. Tvarkaraščių, autobusų talpos ir kiti pokyčiai atliekami įvertinus naujausius duomenis.

Kaip keičiasi srautai? Įmonė pastebi, kad jie po truputį auga. Lyginant su laikotarpiu iki karantino, vidutinis keleivių srautas greituosiuose maršrutuose šiuo metu sumažėjęs maždaug 78 proc., autobusų ir troleibusų maršrutuose apie 73 proc. Bendrai visas srautas sumažėjęs 75 proc., jei lygintume jį su judėjimu iki karantino, o jei su praėjusia karantino savaite – srautai išaugo apie 2,5 proc.

Viešojo transporto tvarkaraščiai

Jie karantino metu keisti ne kartą tam, kad keleiviams ir vairuotojams būtų saugiau.

Toliau analizuojami keleivių srautai – pastarųjų dienų pokyčiai, taip pat srautus atidžiai bus stebimi ir pirmadienį, kai įsigalios naujos karantino švelninimo priemonės. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ruošiasi augančiam keleivių skaičiui ir kitą savaitę planuoja tvarkaraščių pakeitimus.

Taisyklės viešajame transporte

Jei šiuo laikotarpiu judėsite viešuoju transportu, įmonė primena:

Laikykitės atstumo, įlipę užimkite sėdimas vietas, nesėdėkite vienas prieš kitą.

Savo ir kitų saugumui dėvėkite apsaugines kaukes ar kitaip pridenkite veidą.

Autobusuose ir troleibusuose galioja įprastinė bilietų žymėjimo tvarka. Viešojo transporto kontrolieriai, laikydamiesi saugumo reikalavimų, tikrina bilietus, o taip pat prižiūri tvarką, koordinuoja keleivių srautus aktyviausiose stotelėse.

Bilietais pasirūpinkite iš anksto. Itin patogu juos pirkti programėlėse m.Ticket, Trafi, pildyti Vilniečio kortelę savitarnoje.

Į viešąjį transportą lipkite per vidurines ir galines duris. Vairuotojų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, taip pat jie neprekiauja vienkartiniais popieriniais bilietais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi