Eismas

2020.04.24 12:00

Nustatyta vairuotojų ir pilotų egzaminavimo tvarka – neturintys apsaugos priemonių egzamino laikyti negalės

LRT.lt 2020.04.24 12:00

Nustatytos sąlygos, kurių pratęsto karantino metu privalo laikytis vairavimo egzaminų ir aviacijos praktinių mokymų organizatoriai. Pagrindiniai reikalavimai – žmonių srautų ribojimas, asmens apsaugos priemonių naudojimo užtikrinimas, personalo stebėsena ir tinkamas patalpų valymas. Rizikos grupėje esantiems – pagyvenusiems, turintiems lėtinių ligų – žmonėms rekomenduojama egzaminus atidėti.

Tai nurodyta sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendime, kuris įsigalios nuo balandžio 27 dienos, rašoma Visuomenės informavimo centro pranešime.

Minėtų paslaugų organizatoriai turės užtikrinti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp žmonių, į egzaminų ir mokymo patalpas įleisti tik apsaugines kaukes ir vienkartines pirštines dėvinčius lankytojus. Praktinio vairavimo egzamino metu vairuotojas turės dėvėti jam išduotą naują apsauginę kaukę bei vienkartines pirštines. Motociklų vairuotojai į egzaminą privalės atsinešti savo šalmą, alkūnių, kelių, pečių apsaugas, pirštines bei laisvų rankų įrangą, telpančią po šalmu. Šių priemonių neturint egzamino laikyti nebus leista.

Įeinant į egzaminavimo ar mokymų patalpas visiems vairuotojams bus matuojama kūno temperatūra, o karščiuojantys ar turintys peršalimo simptomų nebus į jas įleidžiami.

Paslaugų organizatoriams taip pat nurodyta pasirūpinti personalu – suteikti jiems reikiamas asmenines apsaugos bei dezinfekcijos priemones, užtikrinti, kad su žmonėmis dirbtų tik sveiki darbuotojai. Rekomenduojama, kad paslaugų teikimo vietoje nedirbtų rizikos grupei priklausantys darbuotojai.