Eismas

2020.04.23 15:25

„Hyundai“ pirmojo ketvirčio pelnas dėl pandemijos smuko 42 proc.

Lina Linkevičiūtė, ELTA2020.04.23 15:25

Didžiausia Pietų Korėjos automobilių gamintoja „Hyundai Motor“ ketvirtadienį paskelbė apie pirmąjį šių metų ketvirtį smarkiai nusmukusį grynąjį pelną, to priežastimi įvardydama dėl koronaviruso pandemijos susilpnėjusią pasaulinę paklausą.

Grynasis automobilių gamintojos pelnas sausio-kovo mėnesiais siekė 552,7 mlrd. vonų (415 mlrd. eurų) – lyginant su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, šiemet jis yra 42 proc. mažesnis, pranešime teigė bendrovė.

Smukimą lėmė „laikini gamybos trukdžiai Korėjos gamyklose ir dėl COVID-19 silpna pasaulinė paklausa“, pridūrė bendrovė.

Tačiau veiklos pelnas šoktelėjo 4,7 proc. iki 863,8 mlrd. vonų (650 mlrd. eurų), o pardavimai padidėjo 5,6 proc. dėl „susilpnėjusios Korėjos vono vertės JAV dolerio atžvilgiu“ ir kitų aspektų, teigė automobilių gamintoja.

Itin svarbias automobilių pramonės tiekimo grandines paveikė tai, kad po to, kai Kinijoje prasidėjo koronaviruso protrūkis, Pekinas, siekdamas suvaldyti epidemiją, keletoje vietovių nurodė uždaryti gamyklas.

Tai sutrikdė komponentų tiekimą gamintojai „Hyundai“, kuri kartu su savo patronuojamąja bendrove „Kia“ sudaro penktą didžiausią automobilių gamintoją pasaulyje.

Dėl to bendrovė nuo vasario keletą kartų buvo sustabdžiusi gamybos darbus savo Pietų Korėjos ir užjūrio gamyklose.

„Hyundai“ nuo balandžio 30 iki gegužės 5 dienos planuoja sustabdyti gamybą daugumoje savo vietinių gamyklų, įskaitant milžinišką „Ulsan“ gamyklą, kurioje per metus pagaminama 1,4 mln. automobilių.

Bendrovė „prognozuoja, kad ir antrąjį ketvirtį susidurs su silpnėjančiu pelningumu, kadangi COVID-19 poveikis toliau kenkia pasaulinei automobilių paklausai“, teigiama gamintojos pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.