Eismas

2020.04.22 19:57

Karantino metu šalia Rygos jaunuoliai surengė 200 automobilių susirinkimą – tikėjosi, kad nieko nebus, bet gavo baudas

LRT.lt 2020.04.22 19:57

Nors kaimyninėje Latvijoje karantino metu negalimi masiniai susibūrimai kaip ir Lietuvoje, tačiau jaunuoliai ieško būdų, kaip smagiai praleisti laiką. Rumbulos aerodrome netoli Rygos susirinko 200 automobilių ekipažai, kuriuos drausminti sulėkė gausios pareigūnų pajėgos.

Patruliuodami pareigūnai pastebėjo šimtus automobilių Rumbulos aerodrome. Privažiavę arčiau pastebėjo, kad dalis automobiliais atvykusių asmenų, pamatę atvykstančią policiją, puolė sėstis į automobilius. Policijos pareigūnams pavyko nufilmuoti jaunuolių pažeidimus, už kuriuos dalis jų sulaukė baudų.

Nors tamsoje iš tolo sunku nustatyti, kas pažeidė karantino apribojimus, tačiau dvi grupelės asmenų ir toliau pažeidinėjo taisykles, net kai pareigūnai į juos kreipėsi. Be to, vienas asmuo patikrinimo metu sulaukė 140 Eur baudos už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje. Kitam skirta 250 Eur bauda už akivaizdų karantino nesilaikymą.

Lėktuvų pakilimo takas ties Rumbula yra populiarus tarp automobilių entuziastų, čia jie susitinka pabendrauti, įprastomis sąlygomis savaitgaliais šioje vietoje rengiamos lenktynės, o aerodromo apylinkėse gausu automobilių salonų ir dirbtuvių.

Vietos policija ragina rimtai atsižvelgti į reikalavimus vengti kontakto, siekiant padėti suvaldyti COVID-19 plitimą Latvijoje. Nors valdžios nurodymai apima viešų susiburimų apribojimą, vairuotojai nesulaužė taisyklių, kol neišlipo iš transporto priemonių.

Po Rumbuloje išvysto reginio, policija ateinančiais savaitgaliais čia ruošiasi organizuoti dažnesnius apsilankymus.

Parengė Paulius Vaitekėnas