Eismas

2020.04.22 13:41

Žalias rodykles be leidimo grąžinusiems miestams – naujas reikalavimas, kurio nesilaikant, rodykles teks nukabinti

LRT.lt2020.04.22 13:41

Metų pradžioje miestiečiai piktinosi, kad, Vyriausybei nusprendus grąžinti į sankryžas žaliąsias šviesoforų rodykles, Klaipėdos savivaldybė nepasekė kitų šalies savivaldybių pavyzdžiu, kurios lenteles su žaliomis rodyklėmis sugrąžino savavališkai - nepaisydamos nustatyto reikalavimo suderinti jų vietą su VšĮ Transporto kompetencijų agentūra, bet – operatyviai. Joms minėta agentūra parengė specialų reikalavimą.

Klaipėdos savivaldybė, vadovaudamasi Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka dėl lentelių su žaliomis rodyklėmis atstatymo, į miestą sugrąžino iš viso 24-ias žalias rodykles prie raudono šviesoforo signalo. Praėjus karantinui ir gatvėse vėl pagyvėjus transporto srautams klaipėdiečių laukia malonus netikėtumas – atstatytas didesnis pravažumas uostamiesčio sankryžose.

Tačiau metų pradžioje klaipėdiečiai keiksnojo naują tvarką, o savivaldybei, apsisprendusiai žaliąsias rodykles į sankryžas grąžinti kaip to reikalauja Susisiekimo ministerijai pavaldi viešoji įstaiga Transporto kompetencijų agentūra, kaip sektiną pavyzdį rodė kitas šalies savivaldybes, kurios lenteles su rodyklėmis grąžino ten, kur jos buvo, nelaukdamos, kol tam bus oficialus leidimas.

„Savivaldybė visada stengiasi įsiklausyti į miestiečių nuomones ir lūkesčius. Mums irgi būtų patikę nudžiuginti visus eismo dalyvius, kuriems po Naujųjų metų, norint pasiekti mokyklas, darželius, darbovietes, teko ilgiau laiko gaišti spūstyse. Tačiau miestui svarbu užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą, privalome laikytis įstatymų ir interpretacijų čia būti negali“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Tuo tarpu VšĮ Transporto kompetencijų agentūra š. m. balandžio 10 d. pakeitė metodiką. Joje atsirado prievolė savivaldybėms, kurios nesuderino žalių rodyklių su VšĮ Transporto kompetencijų agentūros, suderinti jas su minėta agentūra per 5 darbo dienas. Priešingu atveju laikoma, kad sprendimas įrengti prie šviesoforo raudono signalo lentelę su žalia rodykle yra nesuderintas (jeigu lentelė pakabinta, ji turi būti pašalinta).

Uostamiestis į šį sąrašą nepateko.

Klaipėdos miesto savivaldybė toliau planuoja įrenginėti žalias rodykles šviesoforo sekcijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.