Naujienų srautas

Eismas2020.04.21 12:58

Vilniaus valdžia puolė atsiprašinėti už kieme skirtas baudas per karantiną, žadama netuštinti žmonių piniginių

Karantino metu gyventojai raginami keliauti kuo mažiau, o jei yra galimybė – dirbti iš namų. Sumažėjus keliaujančiųjų, daugiabučių kiemai sausakimši automobilių, tačiau ne visus yra kur sutalpinti. Sostinės daugiabučio gyventoją Dainių nustebino vaizdas kieme – pirmadienį daliai automobilių savininkų buvo skirtos baudos už parkavimo pažeidimus.

„Per karatiną, kai žmonės dirba iš namų, o kaikurie, galbūt net atleisti, o gal alga sumažinta, turi dar ir baudą susimokėti už tai, kaip mašiną stato daugybę metų...“, – savo feisbuko paskyroje rašė Dainius, po įrašu pasidalijęs filmuota medžiaga iš daugiabučio kiemo.

Vaizdo įraše matyti, kaip beveik pusė kieme stovinčių automobilių ne visais keturiais ratais stovi ant asfalto. Dalies automobilių galinė dalis priparkuota ant kelkraščio, užvažiavus ant šaligatvio bortelio.
Dainius tikina, kad anksčiau taip priparkuotų automobilių vairuotojų niekas nebaudė, bent jau per tuos 6 metus, kuriuos jis gyvena daugiabutyje. Tačiau įsibėgėjus karantinui, sostinės viešosios tvarkos pareigūnai surengė reidus daugiabučių kiemuose ir „apdovanojo“ netvarkingai pastatytus automobilius raudonais lapeliais, kuriuose pranešama apie baudą.

„Bauda iki 90 Eur.... Per karantiną??? Jūs turbūt juokaujat....“, – rašė vilnietis.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas teigė, kad automobilių stovėjimo pažeidimai nėra prioritetinis darbas, todėl specialūs patikrinimai esą nėra organizuojami.

„Šiuo atveju įvyko žmogiškoji klaida. Gyventojai patys gali pranešti apie pažeidimus savivaldybei, o mes į tai nereaguoti negalime. Jei nereaguotumėm į pranešimus, savivaldybė turėtų atsakyti kitoms instancijoms už savo neveiklumą. Šiuo atveju būtent taip ir buvo, buvo užfiksuotas pranešimas apie pažeidimą, pareigūnui nuvykus į įvykio vietą buvo nustatyta, kad pažeidimas tikrai yra. Tačiau šiuo sunkiu metu tikrai buvo galima sureaguoti kitaip, ne iš karto pulti skirti baudas. Tiesiog norime atsiprašyti gyventojų, kuriuos tai palietė“, – kalbėdamas su LRT.lt apgailestavo A. Bužinskas.

Jis priduria, kad pažeidimas iš tiesų buvo, o baudos išrašomos tik tiems, kurie automobilius palieka ant pėsčiųjų takų, žaidimų aikštelių zonose, ar kitaip kelia pavojų praeiviams. Tokių pažeidėjų, esą daugybė ir savivaldybė nespėtų jų visų sudrausminti.

„Galėtumėm pravažiuoti per visus kiemus ir išdalint baudas. Turbūt mums net baudos lapeliai baigtųsi. Tačiau mes to nedarome“, – tikino savivaldybės atstovas.

Vis dėl to, baudas gavę vairuotojai gali sulaukti malonės ir gali būti, kad jiems taip ir neteks mokėti baudos.

„Turiu gerą žinią gyventojams, kad dar yra antras etapas. Šie pažeidimai yra priskiriami C kategorijai ir ne visi jie yra išnagrinėjami. Todėl gali būti, kad kai kurie vairuotojai nesulauks baudos“, – teigė A. Bužinskas.
Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas mano, kad situaciją buvo galima išspręsti be baudų, pradžioje paaiškinant gyventojams situaciją. A. Bužinskas sako, kad karantino metu nebus rengiami reidai kiemuose, nes esą dabar prioritetinis klausimas – karantino laikymosi užtikrinimas ir kontrolė.

„Yra daugiau problemų, su kuriomis nesusitvarkome“, – sakė A. Bužinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi