Naujienų srautas

Eismas2020.04.18 20:38

Sumažėjus statomų automobilių sostinės centre, parkavimo kontrolieriai pradėjo tikrinti žmones

Srautams sostinės gatvėse sumažėjus beveik perpus, sumenko ir rinkliavų zonose pastatytų automobilių. Iš rinkliavų pinigų surenkama mažiau, o parkavimo zonose dirbusiems kontrolieriams dabar tenka tikrinti ne tik automobilius, bet ir izoliuotis turinčius žmones.

„Pagal poreikį parkavimo kontrolieriai šiuo laikotarpiu atlieka ir kitus skubius darbus, kurie reikalingi didinant saugumą mieste karantino metu. Pavyzdžiui, jie įsitraukė į sostinėje vykdytus žmonių, kurie laikinai buvo saviizoliacijoje, kontrolės reidus“, – LRT.lt komentavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Važiuonat centrinėmis miesto gatvėmis šiomis dienomis vis rečiau galima pastebėti besidarbuojančius kontrolierius. Tačiau M. Bielinytė tikina, kad kontrolieriai ir toliau tikrina, kaip statomi automobiliai, nors pastarųjų sumažėjimą galima pamatyti vizualiai. Jei Vokiečių gatvė iki karantino būdavo kone sausakimša, dabar čia pastatytas vos vienas kitas automobilis.

„Automobilių stovėjimo kontrolieriai šiuo laikotarpiu laikosi visų rekomendacijų, saugodami ir vieni kitus, ir vairuotojus. Kontrolieriai dirba lauke, o pažeidimai yra fiksuojami vairuotojui nedalyvaujant. Taip pat imamasi papildomo saugumo – parkavimo kontrolieriams yra suteiktos rankų dezinfekavimo priemonės, vienkartinės pirštinės ir respiratoriai“, – apie taikomas saugumo priemones pasakojo specialistė.

M. Bielinytė pastebi, kad įprastiniuose kontrolierių darbo maršrutuose centrinėje miesto dalyje automobilių gerokai mažiau, ypač – prie įvairių įstaigų, ofisų. Pasako jos, žymiai sumažėjo ir bendri automobilių srautai, kurie rytinio ir vakarinio piko metu vidutiniškai sumažėję 46 proc.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovė sako, kad tiek keleivių, tiek parkavimo kontrolieriai šiuo atveju yra supratingi ir tolerantiški, kiekvieną atvejį analizuoja individualiai. M. Bielinytė prašo tiek vairuotojų, tiek viešojo transporto keleivių sąmoningumo, o kartu ir taisyklių laikymosi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi