Eismas

2020.04.19 22:19

Naujas reikalavimas pakeis japoniškus automobilius – vairuotojams nereiks sukti galvos dėl žibintų

LRT.lt2020.04.19 22:19

Žibintai visuomet buvo neatsiejama kelionių dalis, rašo „Motor1.com“. Pastaruoju metu naujuose automobiliuose vis dažniau naudojami dienos žibintai (DRL), taip pat ir automatinė priekinių žibintų įjungimo funkcija. Tačiau Japonijoje, gamintojams nuo šiol privaloma diegti tokius žibintus.

„Driving Vision News“ paskelbtoje ataskaitoje Japonijos automobilių gamintojams keliamas reikalavimas nuo 2020 m. balandžio 1 d. visuose naujuose automobiliuose įdiegti automatinio žibintų įjungimo funkciją. Ir kalbama ne apie šiuo metu naudojamus automatinius žibintus, kuriuos vairuotojas gali bet kada išjungti – tokių žibintų įjungimas ir išjungimas priklausytų ne nuo vairuotojo valios, o nuo šviesos poreikio.

Šviesos poreikis atitinka Jungtinių Tautų reglamentą Nr. 48, kuriame numatyta, kad priekiniai automobilio žibintai turi įsijungti per dvi sekundes po to, kai aplinkos apšvietimas nebesiekia 1 tūkst. liuksų, t. y. likus maždaug 15 min. iki saulės laidos giedrą dieną. Kita vertus, žibintai turi išsijungti, jei aplinkos apšvietimas viršija 7 tūkst. liuksų.

Automobilių žibintų ateitis

Iki 2021 m. spalio bus galima pardavinėti ir automatinio žibintų įsijungimo funkcijos neturinčius, iki šių metų balandžio pagamintus automobilių modelius. Tačiau vėliau visuose automobilių modeliuose turės privalomai būti įdiegta ši funkcija. Autobusams ir sunkvežimiams toks reikalavimas bus pradėtas taikyti nuo 2023 m. spalio.

Priimdama tokį sprendimą Japonijos vyriausybė remiasi svaria priežastimi – išaugęs avarijų prieblandoje skaičius, kuriose dalyvauja senyvo amžiaus žmonės ir dviratininkai. Automatiškai įsijungiantys žibintai ne tik pagerins matomumą vairuotojui, bet ir padarys automobilį lengviau pastebimą kelyje, taip sumažindami autoįvykių, kuriuose nukenčia pėstieji ir kiti eismo dalyviai, skaičių.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.