Eismas

2020.04.17 15:30

Problemos Klaipėdoje: suįžūlėję vairuotojai nedezinfekuoja autobusų, o keleiviai vagia iš jų

Dalis Klaipėdos vežėjų sulaukė baudų už netinkamą dezinfekciją autobusuose. Reidą surengę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai tikrino autobusų būklę, tačiau rado ne tik nedezinfekuotus autobusus, bet ir suįžulėjusius jų vairuotojus.

Klaipėdos m. sav. ekstremalių situacijų komisijos posėdyje „Klaipėdos keleivinio transporto“ laikinasis direktorius Andrius Samuilovas puolė apgailestauti dėl susiklosčiusios situacijos ir tikino, kad skirtos baudos bus gera pamoka.

„Nesigirsiu, kad viskas išspręsta. Su autobusų kontrolės būkle mes buvome sumažinę darbų apimtis dėl to, kad darbuotojai dirbo su keltais atvykstančiais keleiviais. Apgailestauju, kad mūsų žinutės, jog reikia tikrinti dažniau, nepasiekė dalies vežėjų“, – sakė „Klaipėdos keleivinio transporto“ laikinasis direktorius.

Jis tikina, kad kad karantino metu dalies vairuotojų atsakingumas sumenko, vairuotojai pradėjo nevykdyti kai kurių reikalavimų. A. Samuilovo teigimų, tie vairuotojai, kurie ir anksčiau nebuvo patys pažangiausi darbuotojai, karantino metu dar labiau suįžūlėjo.

„Deja, kai kas nepilnai suprato. Kai kuriuos autobusus tikrindami, pastebėjom, kad akivaizdžiai pradėta žiūrėti pro pirštus. Sveikatos centro vėzdas ir tos baudos tikrai turėtų pagelbėti. Mes ir patys skyrėme finansines nuobaudas, kurios motyvuoja pasikeitimą“, – pridūrė A. Samuilovas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas patikino, kad tokie reidai ir toliau bus tęsiami. Bus stebima, ar pagerėjo situacija autobusuose, ar jie yra krupščiai dezinfekuojami.

„Reikia pasidžiaugti tuo, kad padėjo mūsų vizitai. Ir protokolų jų metu surašytų yra. Situacija kai kuriuose autobusuose tikrai į gerąją pusę“, – sakė jis.

Keleiviai vagia iš autobusų

„Kauno autobusų parko“ vadovas Vaidas Ramanauskas pabrėžė, kad ne tik vairuotojai, bet ir keleiviai elgiasi įžūliai. Nors keleivių srautas sumažėjęs, keleiviai vagia iš autobusų, gadina inventorių.

„Visiems mūsų vairuotojams įteikti respiraitoriai, kaukės, visuose autobusuose yra dezinfekcinio skysčio. Tačiau problema tame, kad skysčius pavogia. Trūksta keleivių mentaliteto. Išlipdami keleiviai nuplėšo skiriamąsias juostas, išsineša dezinfekcinį skystį su dozatoriumi“, – keleivių elgesį kritikavo V. Ramanauskas.

Jis patikino, kad įmonė turi pakankamai dezinfekcinio skysčio, tačiau dabar sudėtingiausia situacija su dozatoriai, kuriuos nugvelbia keleiviai.