Eismas

2020.04.17 10:08

„Kautra” ketina nuo gegužės atgaivinti daugiau tarpmiestinių maršrutų

Malvina Baužytė, ELTA 2020.04.17 10:08

Keleivių vežėjos „Kautra” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas sako, kad, atnaujinus susisiekimą tarpmiestiniais autobusais, šie nevažiuoja tušti. Jo teigimu, jei situacija dėl koronaviruso toliau gerės, gegužės pradžioje bus svarstoma įtraukti daugiau maršrutų.

Jo teigimu, nors dėl šalyje paskelbto karantino žmonės privengia kelionių, autobusų keleivių yra.

„Keleivių yra. Mūsų pirma idėja buvo atnaujinti darbą dėl siuntų pervežimo. Suprantame, kad keliavimas yra šiek tiek sustojęs, bet siuntų sektorius atsigavęs. Aišku, keleivių nėra kaip prieš karantiną, ypač tarp didžiųjų miestų Vilnius-Kaunas. Pavyzdžiui, vienas autobusas į priekį važiavo su 10 žmonių, sugrįžo su 9. Bet tai yra gana neblogas skaičius. Nėra taip, kad važiuotų po vieną ar du žmones“, – Eltai sakė M. Sakalauskas.
Pasak jo, dėl važiuojančiųjų saugumo parduodama perpus mažiau bilietų nei yra vietų autobuse.

„Mes parduodame dvigubai mažiau bilietų į autobusą negu yra vietų. Pavyzdžiui, jei yra 50 vietų autobusas, maksimalus keleivių skaičius yra 25. Taip daroma dėl to, kad populiariu maršrutu važiuojantys žmonės galėtų laikytis privalomo atstumo“, – tikino jis.

„Kautros“ atstovas taip pat akcentavo, kad asmenys, kurie piktybiškai nedėvi kaukės ar kitaip nedengia veido zonos, į autobusus nėra įleidžiami.
Jo teigimu, nepaisant sumažėjusio keleivių skaičiaus, jaučiama didelė paklausa siuntų pervežimui. Anot M. Sakalausko, pasitaiko atvejų, kai autobuso bagažas yra „pilnas prikrautas siuntų“.

„Aišku, praėjo tik 4 dienos, sunku daryti apibendrinimus. Bet galbūt be reikalo buvo sustabdytas siuntų darbas. Visgi, kai situacija tokia ne kasdienė, sunku buvo nuspręsti“, – svarstė jis.

M. Sakalauskas akcentavo, kad didžiausias siuntų srautas fiksuojamas tarp didžiausių šalies miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.

Anot „Kautros” marketingo vadovo, yra svarstoma galimybė gegužės pradžioje pridėti papildomų maršrutų.

„Jei situacija bendrai su viruso situacija bus pozityvesnė, galvojame, kad gegužės pradžioje pridėti papildomų maršrutų. Žiūrime laikus, kada galėtume optimaliai važiuoti“, – sakė jis.

Pasak jo, bendrovė sulaukia nemažai užklausų elektroniniu paštu, telefonu. Klientai teiraujasi, kada bus važiuojama į kitus, mažesnius miestelius.

Nuo antradienio keleivių vežėja „Kautra“ atnaujino susisiekimą tarpmiestiniais autobusais. Autobusai kursuoja tarp didžiųjų šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus.