Naujienų srautas

Eismas2020.04.16 19:51

Švelnėjant karantinui, žadami pokyčiai sostinės viešajame transporte

Švelnėjančio karantino užuomazgas pajutę lietuviai namuose taip uoliai nebesėdi, kaip pirmosiomis savaitėmis. Gatvėse matyti daugiau automobilių, visuomeninio transporto stotelėse ir pačiame transporte justi keleivių pagyvėjimas. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ tikina, kad ryškaus keleivių srauto augimo nesimato, tačiau tikina, kad jau greitu metu tvarka gali keistis.

Vis dažniau už lango šviečianti saulė, šiltėjančios dienos ir viltingi pranešimai apie švelninamas karantino sąlygas verslui, daliai gyventojų išginė mintis apie pavojų ir riziką. Vis daugiau gyventojų išeina į lauką pasivaikščioti, kažkur keliauja, nebesėdi visą dieną namie. Bent jau toks vaizdas matomas sostinės gatvėse.

Tačiau SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė mano, kad gyventojams, o ypač viešojo transporto keleiviams, atsipalaiduoti dar anksti.

„Šią savaitę Lietuvos Respublikos Vyriausybei pradėjus kalbėti apie po truputį pradėtą švelninti karantiną toliau stebime tiek keleivių, tiek eismo srautus ir kol kas ryškaus šuolio nepastebime. Viešajame transporte taikome visas saugumo priemones – tęsiame transporto priemonių dezinfekciją po kiekvieno reiso, keleiviai dezinfekuotis rankas gali ir autobusų, troleibusų viduje, aktyviausiose stotelėse keleivių srautus reguliuoja viešojo transporto kontrolė. Keleiviams ir toliau viešuoju transportu rekomenduojame vykti tik būtinu atveju, taip pat primename laikykitės atstumo, įlipus užimti sėdimas vietas, kiek įmanoma – sėsti šachmatine tvarka, nesėdėti vienas prieš kitą“, – LRT.lt komentavo M. Bielinytė.

Keleivių srautas vis dar yra drastiškai kritęs, kai kur net daugiau nei 80 proc. Anot SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovės, balandžio pradžioje transporto srautai sumažėjo dar labiau nei pirmosiomis karantino savaitėmis.

„Skaičiuojame, kad vidutinis keleivių srautas greituosiuose maršrutuose šiuo metu yra sumažėjęs maždaug 81 proc., pagrindiniuose ir privežamuosiuose autobusų maršrutuose – 75 proc., troleibusų maršrutuose – 77 proc. Bendri viso transporto srautai mieste rytinio ir vakarinio piko metu vidutiniškai sumažėję maždaug 46 proc., lyginant su laikotarpiu prieš karantiną. Balandžio pradžioje fiksavome 50 proc. sumažėjusius srautus“, – vardijo specialistė.

Ji primena, kad taisyklės viešajame transporte ir įprasta bilietų žymėjimo tvarka galiojo viso karantino metu ir galioja toliau. Tiems, kurie mano, kad sumažėjus keleivių patikrinimams galima važiuoti „zuikiu“, M. Bielinytė atkerta, kad nors kontrolė šiuo laikotarpiu daugiau dirba stotelėse, kontroliuoja srautus, tačiau prižiūrėdami bendrą tvarką esant poreikiui taip pat lipa ir į transporto priemonių vidų, tikrina bilietus.

Tačiau švelnėjančio karantino apraiškos neaplenkia ir viešojo transporto. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovės teigimu, įmonė reaguos į situaciją, todėl galima tikėtis pokyčių.

„Visas tolimesnes priemones taikysime remdamiesi situacija, srautų duomenimis ir naujais galiojančiais sprendimais. Natūralu, kad švelninant karantino sąlygas, keisis ir tvarka viešajame transporte“, – LRT.lt komentavo M. Bielinytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi