Eismas

2020.04.16 17:32

Vyriausybei nutarus švelninti karantiną, nuo penktadienio duris pravers automobilių salonai

LRT.lt2020.04.16 17:32

Vyriausybei pranešus apie švelninamas karantino sąlygas daliai verslo, automobilių salonai nuo penktadienio atvers duris klientams.

Apie tai pranešė prekės ženklams „Volkswagen“ ir „Audi“ atstovaujanti bendrovė „Moller Baltic Import“. Bendrovės teigimu, atstovybių darbuotojai laikosi griežtų saugumo reikalavimų ir visiškai prisitaikė prie sušvelnintų karantino sąlygų. Darbą kitą savaitę atnaujina koncerno automobilių gamyklos – keleivinių Vokietijoje ir komercinių Slovakijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Darbuotojų bei klientų sveikata ir saugumas yra aukščiausias prioritetas, todėl pagal griežčiausius reikalavimus visose atstovybėse sukūrėme saugią aplinką, kurią palaiko aiškios taisyklės.“, – teigia „Moller Baltic Import“ generalinė direktorė Ilzė Grase-Ķibildė.

Per karantiną visose trijose Baltijos šalyse bendrovė išplėtojo darbo nuotoliniu būdu galimybes. Pardavimų komanda su klientais aktyviai palaiko ryšį telefonu ir elektroniniu paštu. Nors karantino sąlygos ir sušvelnintos, bet laikydamiesi įmonės viduje priimtų reikalavimų atstovybių darbuotojai vieni nuo kitų išlaiko saugų atstumą, nesibūriuoja. Pardavimų komandos nariai vengia bet kokio fizinio kontakto su dirbtuvėmis. Taip pat darbuotojai nesėda į automobilį kartu su klientu. Automobilių tikrinimas atliekamas telefonu, el. paštu ar naudojant „Facetime“ programėlę.

Kiekvienas salėje eksponuojamas automobilis yra nuolat dezinfekuojamas: pardavimų komandos nariai nuvalo durelių rankenas, vairus, pavarų perjungimo svirtis, saugos diržus, prietaisų skydelį.

I. Grase-Ķibildė atkreipia dėmesį, kad koncernas palaipsniui atnaujina gamyklų veiklą. Pirmiausia balandžio 20 dieną bus duotas startas „Volkswagen“ gamykloms Vokietijos mieste Cvikau ir Slovakijos sostinėje Bratislavoje. O po savaitės, balandžio 27 dieną, planuojama pradėti veiklą keleivinių automobilių kitose gamyklose Vokietijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Rusijoje ir JAV. Šią dieną taip pat prasidės komercinių automobilių gamyba Hanoveryje Vokietijoje ir Poznanėje bei Vžesnioje Lenkijoje. Numatoma, kad iš pradžių gamyklos veiks mažesniais pajėgumais, o vėliau, atsižvelgiant į aplinkybes, gamybos apimtys bus nuosekliai didinamos.

Koncernas įdėmiai stebi situaciją globaliu ir vietiniu lygiu ir nuolat vertina COVID-19 pandemijos poveikį. Tolesnius sprendimus lems platus dialogas „Volkswagen Group“ viduje ir išorės ekspertų, įskaitant Robert Koch Instituto specialistų, rekomendacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.