Naujienų srautas

Eismas2020.04.16 12:00

Požėla apie judėjimo ribojimus Nemenčinėje: nuspręsta įrengti daugiau patikros punktų, policija stebės visą miestą

Nemenčinėje nustačius koronaviruso židinį nuo ketvirtadienio ryto savaitei įvesti apribojimai atvykstantiems ir išvykstantiems iš miesto. Ketvirtadienį Nemenčinėje apsilankę generalinis komisaras Renatas Požėla ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė patvirtino, kad ribojimai galios iki kol situacija nebus suvaldyta.

„Įvesti griežti apribojimai atvykstantiems ir išvykstantiems. Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras mano, kad griežtesnės karantino sąlygos, padės geriau suvaldyti situaciją mieste. Dėl to buvo nuspręsta uždaryti miestą, įrengiant patikros punktus. Tačiau leidžiamas laisvas prekių judėjimas, nemenčiniečiai neliks be maisto. Leidžiama gyventojams išvykti į darbus, gydymo įstaigas. Judėjimo kontrolė bus vykdoma griežtai“, – sakė Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrė tikina, kad kol kas ribojimai įvesti savaitei, tačiau esant reikalui, laikotarpis būtų pratęstas. Ji taip pat tikina, kad greitu metu Nemenčinėje atsiras ir mobilus patikros punktas, kuriame bus tikrinami miestiečiai.

„Komitete svarstyta galimybė ištirti nuo COVID-19 nemenčiniečius. Pradžioje planuojama tirti „Vilnikos“ darbuotojus, tačiau vėliau gali būti tiriami ir visi nemenčiniečiai“, – ketvirtadienį pasakojo ministrė.

Požėla apie judėjimo ribojimus Nemenčinėje: nuspręsta įrengti daugiau patikros punktų, kiti įvažiavimai užblokuoti ir stebimi

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pasakojo, kad Nemenčinėje vykdomi ribojimai yra tarsi savaitgalio tęsinys, kuriam pareigūnai pasiruošę.

„Turime savotišką savaitgalio tęsinį, tačiau lokaliame židinyje. Pradžioje svarstėme įrengti tris patikros punktus, tačiau šiandien nusprendėme įrengti keturis“, – sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Generalinis komisaras tikina, kad policija patruliuos ne tik fiziškai, tačiau ir naudos turimas technologines priemones, kuriomis stebės miestą, fiksuos įvažiuojančių ir išvažiuojančių automobilių numerius.

R. Požėla yra įsitikinęs, kad pirmosiomis dienomis gali būti nesusikalbėjimo, tačiau ilgainiui klausimų, kas gali atvykti ir išvykti gyventojams kils mažiau.

Iki šios dienos, Nemenčinėje jau surašyta 15 protokolų už karantino nesilaikymą. R. Požėla sako, kad pareigūnai ne tik vykdys judėjimo ribojimus, tačiau stebės ir tuos asmenis, kuriems nurodyta izoliuotis.

„Yra apie 100 asmenų, kuriems taikoma izoliacija, todėl policija ypatingą dėmesį skirs jiems“, – sakė jis.

Patikros punktuose diba aštuoni policijos pareigūnai, jiems talkina šauliai ir karo policija. R. Požėla pabrėžia, kad pareigūnai dirbs visą parą, septynias dienas per savaitę.

Policija dirbs ne tik patikros punktuose, patruliavimas vyks ir pačiame mieste. Generalinis komisaras tvirtina, kad pareigūnai dirbs tiek viešai, tiek ne viešai.

Nuo ryto veikia 4 patikros punktai

Nuo 7 val. ryto policijos pareigūnai, kartu su karo policija ir šauliais įrengė 4 patikros punktus. Likę keliai į miestą uždaryti, patatyti draudžiamieji ženklai, iš maišų suręstos barikados.

Atvykti į Nemenčinę leidžiama čia gyvenantiems bei dirbantiems žmonėms, o kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą.

Išvykti iš miestelio gali tie, kam tai būtina dėl darbo, taip pat tie, kam reikia apsilankyti pas medikus dėl sveikatos būklės. Pačiame miestelyje automobiliais važinėti leidžiama.

Tiems, kurie nepateikia pareigūnams įrodymo apie kelionės tikslą, liepiama apsisukti, todėl dalis žmonių ne tik negali įvažiuoti į miestą, bet yra ir tokių, kuriems neleidžiama išvykti iš Nemenčinės.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS teigė, kad dalyje kelių pareigūnai įrengs savo postus, dalis jų turėtų būti užblokuoti, kai kur įrengti ženklai, draudžiantys eismą.

Pranešama, kad prie įvažiavimų į Nemenčinę bus įrengti 3 patikros postai, transporto eismas bus leidžiamas tik per šiuos punktus, tuo tarpu kiti keliai bus kontroliuojami draudžiamais ženklais ir užtverti fiziškai.

Nuo ketvirtadienio ryto Nemenčinės miesto ribą galima bus kirsti trijose vietose, kur bus įrengti policijos patikros punktai:

– Bažnyčios g. ir kelio Nr. 108 sankryža
– Vilniaus g., nusukimas į 102 kelią Vilniaus miesto kryptimi
– Švenčionių g., šalia pastato Nr. 97

Be to, pareigūnai žada, kad ne tik patys kontroliuos, kaip laikomasi reikalavimų, bet ir naudos technines priemones, leidžiančias nustatyti transporto priemonių ar asmenų judėjimą.

Esant neatidėliotinoms aplinkybėms, pavyzdžiui, vykstant į artimo žmogaus laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigą turint gydytojo siuntimą, lankant ypač sunkios sveikatos būklės artimą asmenį, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras išduos leidimą išvykti iš Nemenčinės atvykti į ją.

Jį gauti galima dviem būdais: užpildžius NVSC svetainėje esantį prašymą https://nvsc.lrv.lt/leidimainemencine arba nuo rytojaus 7:00 val. skambinant visą parą veikiančiu telefono numeriu: +370 62077547.

Šių priemonių imtasi po to, kai Nemenčinėje nustatytas 21 koronaviruso atvejis, susijęs su mieste įsikūrusia siuvimo įmone „Vilnika“.

Apie 20 km nuo Vilniaus nutolusioje Nemenčinėje gyvena per 5 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi