Eismas

2020.04.16 07:03

Kelios valandos po įvestų eismo ribojimų Nemenčinėje: įrengti 3 patikros punktai, patekti gali ne kiekvienas

BNS2020.04.16 07:03

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo ketvirtadienio 7 val. ribojimas išvažiavimas ir įvažiavimas į Vilniaus rajone esantį Nemenčinės miestelį.

Atvykti į Nemenčinę leidžiama čia gyvenantiems bei dirbantiems žmonėms, o kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą.

Kelios valandos po įvestų eismo ribojimų Nemenčinėje: įrengti 3 patikros punktai, patekti gali ne kiekvienas

Išvykti iš miestelio gali tie, kam tai būtina dėl darbo, taip pat tie, kam reikia apsilankyti pas medikus dėl sveikatos būklės. Pačiame miestelyje automobiliais važinėti leidžiama.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS teigė, kad dalyje kelių pareigūnai įrengs savo postus, dalis jų turėtų būti užblokuoti, kai kur įrengti ženklai, draudžiantys eismą.

Pranešama, kad prie įvažiavimų į Nemenčinę bus įrengti 3 patikros postai, transporto eismas bus leidžiamas tik per šiuos punktus, tuo tarpu kiti keliai bus kontroliuojami draudžiamais ženklais ir užtverti fiziškai.

Nuo ketvirtadienio ryto Nemenčinės miesto ribą galima bus kirsti trijose vietose, kur bus įrengti policijos patikros punktai:

- Bažnyčios g. ir kelio Nr. 108 sankryža
- Vilniaus g., nusukimas į 102 kelią Vilniaus miesto kryptimi
- Švenčionių g., šalia pastato Nr. 97

Be to, pareigūnai žada, kad ne tik patys kontroliuos, kaip laikomasi reikalavimų, bet ir naudos technines priemones, leidžiančias nustatyti transporto priemonių ar asmenų judėjimą.

Gyventojų prašoma turėti dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti ir popieriniai dokumentai, ir nufotografuoti elektroninėse laikmenose.

Pareigūnai taip pat kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija.

Esant neatidėliotinoms aplinkybėms, pavyzdžiui, vykstant į artimo žmogaus laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigą turint gydytojo siuntimą, lankant ypač sunkios sveikatos būklės artimą asmenį, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras išduos leidimą išvykti iš Nemenčinės atvykti į ją.

Jį gauti galima dviem būdais: užpildžius NVSC svetainėje esantį prašymą https://nvsc.lrv.lt/leidimainemencine arba nuo rytojaus 7:00 val. skambinant visą parą veikiančiu telefono numeriu: +370 62077547.

Šių priemonių imtasi po to, kai Nemenčinėje nustatytas 21 koronaviruso atvejis, susijęs su mieste įsikūrusia siuvimo įmone „Vilnika“.

Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad susirgo šios įmonės darbuotojo artimas asmuo, dirbantis socialinės globos ir medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančioje įstaigoje „Senevita“, kurioje šiuo metu gyvena virš 200 asmenų.

Slaugos namai trečiadienį pranešė pradedantys tikrinti personalą ir apie 200 globotinių – iš viso daugiau nei 350 žmonių.

Apie 20 km nuo Vilniaus nutolusioje Nemenčinėje gyvena per 5 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt