Eismas

2020.04.15 16:26

Vyriausybė skirs 150 mln. eurų kelių remontui švelnindama koronaviruso pasekmes verslui

Ignas Jačauskas, BNS2020.04.15 16:26

Vyriausybė skirs 150 mln. eurų kelių remontui švelnindama koronaviruso pasekmes kelių sektoriaus įmonėms.

Trečiadienį iš esmės patvirtintame plane numatyta pinigus skirti iš skolintų valstybės lėšų. Pinigus planuojama panaudoti valstybinės ir vietinės reikšmės kelių remontui bei rekonstrukcijai, gyvenvietėse esančių ir jas jungiančių žvyrkelių asfaltavimui, taip pat į lankytinas, rekreacines ir kurortines teritorijas vedančių kelių bei pasienio teritorijų kelių remontui.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad Vyriausybės pasitarime priimtas sprendimas yra „žinia kelių sektoriui, įmonėms, dirbančioms Lietuvos keliuose, kad jos gali stabiliai samdyti darbuotojus, didinti pajėgumus, įsigyti reikalingą techniką“, nes užsakymų pakaks.

„Darbų bus pakankamai. Įmonės dirba Lietuvoje, mokesčiai lieka Lietuvoje, be to, susiję papildomi verslai: asfaltbetonio gamyba, žvyro karjerai. Tai visai mūsų ekonomikai ypatingai svarbu“, – tvirtino S. Skvernelis.

Anot susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, dėl šių lėšų skyrimo pagerės ir eismo sąlygos keliuose, o „gera kelių ir gatvių būklė turės teigiamos įtakos ir valstybės ekonomikos augimui, be abejo, pagerės žmonių gyvenimo kokybė“.

„Bet mūsų laikotarpiu nutarimo projektas stimuliuos ekonomiką ir leis kelių sektoriuje veikiančioms bendrovėms toliau vykdyti savo veiklas, gauti užsakymus ir išlaikyti darbuotojus“, – pasitarime tvirtino J. Narkevičius.

Pasak ministro, pagal ministerijos planus ir savivaldybių pateiktus projektus šiuo metu reikėtų dar 25 mln. eurų.

Anot jo, ši iš skolintų valstybės lėšų skiriama injekcija bus papildoma priemonė be jau prieš mėnesį „atšildytų“ 142 mln. eurų Kelių priežiūros programoje.

Galutinį sprendimą numatoma priimti po savaitės, skirstant Valstybės rezervo lėšas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt