Naujienų srautas

Eismas2020.04.15 15:04

Grašys apie nemalonią karantino pusę: ištuštėjusiose gatvėse nuo balandžio pradžios „prisilakstė“ 19 tūkst. pažeidėjų

Nors dėl karantino gatvėse sumažėjo automobilių, tačiau pažeidėjų skaičius verčia policijos pareigūnus išpūsti akis. Nuo balandžio pradžios „trikojai“ greičio matuokliai jau užfiksavo 19 tūkst. greitį viršijusių pažeidėjų. Daliai jų teks kuriam laikui atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.

„Tiems, kurie linkę viršyti greitį, karantino metu tai daryti kur kas paprasčiau dėl ištuštėjusių gatvių“, – LRT.lt pasakojo Lietuvos kelių policijos viršininkas Vytautas Grašys, pabrėždamas, kad karantinas daro šiokią tokią įtaką greičio viršijimui.

Paradoksalu, karantino metu žmonės mažiau keliauja, dalis dirba nuotoliniu būdu, ilgajį savaitgalį policija ribojo automobilių patekimą į savivaldybes, tačiau pažeidėjai skaičiuojami dešimtimis tūkstančių. Pareigūnas sako, kad vairuotojai turi suvokti, jog beveik 20 tūkst. pažeidimų per nepilnas dvi savaites (tiek pažeidėjų užfiksuota iki balandžio 13 d.) yra labai didelis skaičius.

V. Grašys tokį skaičių įvardijo, kaip „solidų“, ir ragino vairuotojus atkreipti dėmesį, kad net ir karantino metu policija vykdo greičio kontrolę, o su „trikojų“ pagalba procesas vyksta ne tik mobiliau, tačiau ir pažeidėjai pranešimus apie viršytą greitį iš policijos sulaukia kur kas greičiau.

Todėl daliai vairuotojų balandžio mėnesį teks patuštinti piniginę.

Kelių policijos tarnybos viršininkas LRT.lt akcentavo, kad didžioji dalis pažeidėjų greitį viršija minimaliai – 10–20 km/val. Tačiau anot jo, pasitaiko ir tokių, kurie viršija greitį daugiau nei 50 km/val. Už tokį „pasivažinėjimą“ vairuotojui ne tik teks susimokėti 450 – 550 Eur siekiančią baudą, bet ir nuo mėnesio iki pusmečio padėdi vairuotojo pažymėjimą į stalčių.

Vien Kaune praėjusią savaitę policija užfiksavo 28 pažeidėjus, viršijusius leistiną greitį 50 km/val. ir daugiau.

Naudojant mobilius greičio matuoklius 6–12 dienomis Kauno apskrityje buvo užfiksuota 5034 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai: 2973 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val., 1544 – nuo 20 iki 30 km/val, 382 – nuo 30 iki 40 km/val, 107 – nuo 40 iki 50 km/val. Taip pat buvo užfiksuoti dar 28 vairuotojai, viršiję greitį daugiau nei 50 km/val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi