Naujienų srautas

Eismas2020.04.14 19:46

Po ilgojo savaitgalio sutriko policijos sistema – vien Kaune „trikojis“ užfiksavo 5 tūkst. pažeidėjų

Nors šalyje įsibėgėjo penktoji karantino savaitė, o praėjusį savaitgalį savivaldybėse buvo taikomi judėjimo ribojimai, tai nepristabdė greičio megėjų. Vien Kaune pastarąją savaitę „trikojis“ užfiksavo virš 5 tūkst. pažeidėjų, o kituose miestuose situacija turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis, mat po Velykų sutriko registro sistemos darbas.

Tačiau vairuotojai neturėtų pulti džiūgauti. Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys LRT.lt sakė, kad sistemos trikdžiai neturės įtakos pažeidėjų fiksavimui, todėl prasižengusiesiems vistiek teks atsakyti už padarytus pažeidimus.

Pareigūnas tikina, kad trikdžiai nesusiję ir su galimu dideliu kiekiu pažeidėjų. Esą tai – sistemos atnaujinimo dalis, tačiau dėl vykdomų darbų pasiekti informaciją apie „trikojų“ užfiksuotus pažeidėjus – sudėtinga.

Visgi dalį informacijos policija pateikti galėjo.

Praėjusią savaitę, balandžio 6-12 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių karantino metu. Pažeidimų, netrūko – nuo greičio viršytojų iki neblaivių beteisių vairuotojų.

Naudojant mobilius greičio matuoklius per praėjusią savaitę Kauno apskrityje buvo užfiksuota 5034 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai: 2973 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val., 1544 – nuo 20 iki 30 km/val, 382 – nuo 30 iki 40 km/val, 107 – nuo 40 iki 50 km/val. Taip pat buvo užfiksuoti dar 28 vairuotojai, viršiję greitį daugiau nei 50 km/val.

Be to, buvo nustatyti keturi neblaivūs automobilių vairuotojai ir dar trys neblaivūs dviratininkai. Balandžio 11 d., šeštadienį, dviratininkui teko grįžti namo besistumiant savo transporto priemonę. 57 metų vyrui, sustabdytam Kaune, Panerių g., buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,78 prom.

Praėjusią savaitę iš viso nustatyti penki asmenys, vairavę transporto priemones, nors tokios teisės nėra įgiję. Taip pat buvo užfiksuoti ir keturių pėsčiųjų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi