Eismas

2020.04.14 13:09

Po įtempto savaitgalio policija neketina sustoti – net ir atsisakę patikros postų toliau vykdys kontrolę

Beveik 4 tūkst. policijos pareigūnų, kuriems į pagalbą atskubėjo šauliai ir karo policija. Maždaug 300 patikros postų visoje Lietuvoje ir šimtai uždarytų kelių. Šventinis Velykų savaitgalis pareikalavo maksimalaus pareigūnų darbo, tačiau net ir po švenčių jie nežada ilsėtis.

Antradienį Vyriausybėje generalinis komisaras Renatas Požėla pasidalijo ilgojo savaitgalio darbo vaisiais. Viso savaitgalio metu pareigūnai patikrino arti 100 tūkst. automobilių, kurie vyko iš miestų į miestus. Nors valstybinių institucijų pareigūnai ragino tautiečius likti namuose, tačiau kas šeštas automobilio ekipažas į kitą miestą važiavo nesilaikydamas Vyriausybės nurodymų.

„Vien patikros punktuose nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio vakaro buvo patikrinta maždaug 100 tūkst. transporto priemonių. Iš jų beveik 15 tūkst., maždaug kas šeštas automobilis neatitiko Vyriausybės nutarime nustatytų išimčių ir buvo apgręžtas ir neįleistas į konkrečią gyvenvietę ar miestą“, – skaičius vardijo R. Požėla.

Nors Vyriausybės nurodytas judėjimo ribojimas baigė galioti pirmadienį 20 val., tačiau net ir po tokio darbingo savaitgalio pareigūnai nežada ilsėtis ir toliau vykdys akylą kontrolę ir priežiūrą.

„Pareigūnai toliau dirbs įprastą darbą. Dabar atsisakome vadinamųjų blokpostų, tačiau ir toliau dideli pareigūnų kiekiai dirbs vykdydami viešųjų erdvių stebėjimą, kontroliuodami asmenis, kurie yra izoliacijoje, reaguodami į gyventojų pranešimus, vykdydami eismo priežiūrą. Darbas tikrai vyks“, – antradienį tvirtino R. Požėla.

Vilniuje patikrinta beveik 50 tūkst. automobilių

Vilniaus apskr. VPK atstovė Julija Samorokovskaja LRT.lt informavo, kad visoje apskrityje per ilgąjį savaitgalį buvo patikrinta daugiau nei 49 tūkst. automobilių. Iš jų 2,7 tūkst. buvo priversti apsisukti ir grįžti, kadangi vykstantieji nebuvo registruoti šioje apskrityje arba nevyko išimtiniais atvejais.

Policijos atstovė teigė, kad dar renkami duomenys iš policijos komisariatų dėl užfiksuotų nusižengimų ir surašytų protokolų.

Klaipėdos pareigūnams teko vytis per patikrą nestojusius jaunuolius

Postuose budėję Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai tikino, jog dauguma vairuotojų situaciją suprato, reagavo ramiai ir geranoriškai, kone visi turėjo kelionės būtinumą pagrindžiančius dokumentus – darbo pažymėjimus ar nekilnojamo turto dokumentus. Per tris paras visoje apskrityje patikrinta apie 19230 automobilių, 1100 iš jų negalėjo įvažiuoti į uostamiestį, dar 152 nepateko į Palangą, mat nurodė tiesiog norintys prasiblaškyti ar pailsėti.

Postuose dirbę pareigūnai surašė 134 protokolus už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, 12 vairuotojų buvo neblaivūs.

Postuose dirbantys pareigūnai surašė 22 protokolus. Dar keli piliečiai, nepaklusę teisėtiems pareigūnų reikalavimams „užsidirbo“ protokolus pagal ANK 506 str. – vienas jų triukšmavo Skuodo patikros punkte atsisakęs pateikti dokumentus, dar vienas pilietis uostamiestyje vairavo automobilį kalbėdamas telefonu, o perspėtas pareigūnų kėlė triukšmą, konfliktavo, be pareigūnų leidimo lipo iš automobilio. Tuo tarpu Klaipėdos rajone, Vėžaičiuose pilnutėlis automobilis stabdomas pareigūnų nestojo, o pavijus, visi penki automobilyje buvę vaikinai konfliktavo, priešinosi pareigūnams, vienas jų net kėsinosi spirti policinkui, tad visiems penkiems buvo surašyti protokolai ir už pasipriešinimą (ANK 506 str.) ir už karantino taisyklių pažeidimą (ANK 45 str.). Postuose taip pat įkliuvo ir keletas ieškomų asmenų – vienas jų slapstėsi nuo privalomos karinės tarnybos atlikimo, kitas buvo ieškomas antstolių, dar vienas pilietis vengė atlikti teismo numatytą bausmę.

Kauno pareigūnai neįleido daugiau nei 4,5 tūkst. automobilių

Iš viso per tris dienas, kuomet buvo ribojamas judėjimas, Kauno apskrityje patikros punktų nepavyko pravažiuoti kiek daugiau nei 4,5 tūkst. automobilių.

Patikros postuose dirbantiems pareigūnams gyventojai teisinosi važiuojantys apsipirkti, pavalgyti ar nusiplauti automobilio. Neapsieita ir be tokių, kurie tiesiog negalėjo paaiškinti, kur ir ko važiuoja.

Nustatyti ir įvairūs KET pažeidimai: keletas negaliojančių valstybinių automobilio numerių, keletas nebegaliojančių transporto priemonių draudimų, vienas vairuotojas neturėjo teisės vairuoti, nes ji jam atimta, dar du vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos, ir kt. Vienas asmuo savo automobilyje vežėsi 110 l dyzelino, kurio įsigijimo dokumentų pareigūnams pateikti negalėjo. Pradėtas aplinkybių patikrinimas. Taip pat, patikros poste Kaune, Užnemunės g., automobilio „Opel“ salone buvo pastebėta galimai narkotinės medžiagos. Vairuotojas (gim. 1981 m.) sulaikytas, pradėtas tyrimas.

„Galime jau šiek tiek atsipūsti. Nors karantinas tebesitęsia, įtemptas trijų dienų dienų laikotarpis baigėsi. Visų pirma nuoširdžiai dėkoju tiems, kas išgirdo prašymą, niekur nevažiavo ir liko namuose, bei, žinoma, pareigūnams, kurie, pats mačiau, nuoširdžiai įsigilindami į kiekvieną situaciją, atlaikydami priekaištus ir nepasitenkinusiųjų piktus žvilgsnius, dirbo atiduodami visą širdį ir visas jėgas vardan kiekvieno gyventojo“, – sklandžiai praėjusiu darbu Kauno apskrityje džiaugiasi Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.