Naujienų srautas

Eismas2020.04.13 21:21

Judėjimo tarp miestų ribojimas atnešė ir netikėtos naudos: sugauti ieškomi nusikaltėliai, kontrabandininkai

Besibaigiant Velykų savaitgaliui, per kurį buvo ribojamas judėjimas tarp miestų, policija sako, kad norinčių kur nors vykti be priežasties – gausu. Dažniausiai gyventojai aiškino, kad jiems reikia į parduotuvę arba aplankyti merginas. Pareigūnai sako, kad pradėjus budėti prie miestų įvažiavimų, į policijos glėbį patys atvyko ir kai kurie ieškomi nusikaltėliai.

Karantino egzaminas baigėsi – 20 valandą atšauktas draudimas važiuoti į kitus miestus. Policija sako, kad šventinį savaitgalį kirsti miesto ribą neleista kas 5–6 vairuotojui. Iš viso apgręžta apie 10 tūkstančių. Policija išklausė ne vienos istorijos, kodėl gyventojams reikia vykti į kitą miestą.

Panorama. Vienišų ir kontakto vengiančių senolių poreikiai – maistas ir vaistai (su vertimu į gestų k.)

„Populiariausi pasiaiškinimai – važiavimas į parduotuvę, pas merginas į svečius vyrukai jauni bandė užsukti. Šie žmonės buvo nuoširdūs. Buvo tokių, kurie bandė apgaudinėti pareigūnus, aiškinti teorijas, uždavus keletą kontrolinių klausimų labai greitas išaiškėdavo melas ir telkdavo apsisukti“, – teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Ribojamas judėjimas pareigūnams padėjo sučiupti ir ieškomus nusikaltėlius, pavyzdžiui, vieni plėšikai patys atvyko tiesiai policijai į rankas.

„Postuose sulaikyta ir nemažai neblaivių asmenų, įtariamųjų, besislapstančių, plėšikai Kaune sulaikyti, kurie neseniai buvo apiplėšę žmogų, jie atvažiavo tiesiai į postą. Buvo sulaikytas asmuo, vežęs kontrabandinį alkoholį, kitas vežė kontrabandines cigaretes“, – pasakoja R. Matonis.

Per tris paras Kauno pareigūnai suskaičiavo 4,5 tūkst. patikros postuose neįleistų automobilių

Trečiąją parą – nuo balandžio 12 d. 20.00 val. iki balandžio 13 d. 20.00 val., – kai visoje šalyje ribojami įvažiavimai į savivaldybes, į Kauno miestą neįvažiavo 574 automobiliai. Dar kelios dešimtys automobilių nepateko į miestus ir miestelius Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose. Iš viso per šias tris dienas Kauno apskrityje patikros punktų nepavyko pravažiuoti kiek daugiau nei 4,5 tūkst. automobilių, praneša Kauno apskrities policija.

Pirmadienį patikros postuose dirbantiems pareigūnams gyventojai ir toliau teisinosi važiuojantys apsipirkti, pavalgyti ar nusiplauti automobilio. Neapsieita ir be tokių, kurie tiesiog negalėjo paaiškinti, kur ir ko važiuoja.

Nustatyti ir įvairūs KET pažeidimai: keletas negaliojančių valstybinių automobilio numerių, keletas nebegaliojančių transporto priemonių draudimų, vienas vairuotojas neturėjo teisės vairuoti, nes ji jam atimta, dar du vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos, ir kt. Vienas asmuo savo automobilyje vežėsi 110 l dyzelino, kurio įsigijimo dokumentų pareigūnams pateikti negalėjo. Pradėtas aplinkybių patikrinimas. Taip pat, kaip informuoja Kauno apskrities policija, patikros poste Kaune, Užnemunės gatvėje, automobilio „Opel“ salone buvo pastebėta galimai narkotinės medžiagos. Vairuotojas, gimęs 1981 m., sulaikytas, pradėtas tyrimas.

„Galime jau šiek tiek atsipūsti. Nors karantinas tebesitęsia, įtemptas trijų dienų laikotarpis baigėsi. Visų pirma nuoširdžiai dėkoju tiems, kas išgirdo prašymą, niekur nevažiavo ir liko namuose, bei, žinoma, pareigūnams, kurie, pats mačiau, nuoširdžiai įsigilindami į kiekvieną situaciją, atlaikydami priekaištus ir nepasitenkinusiųjų piktus žvilgsnius, dirbo atiduodami visą širdį ir visas jėgas vardan kiekvieno gyventojo“, – sklandžiai praėjusiu darbu Kauno apskrityje džiaugiasi Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi