Eismas

2020.04.13 11:33

Nuo antradienio „Kautra“ atnaujina susisiekimą autobusais: kursuos tarp didžiųjų šalies miestų

atnaujinta 12.02
LRT.lt, BNS2020.04.13 11:33

Nuo antradienio keleivių vežėja „Kautra“ atnaujina susisiekimą tarpmiestiniais autobusais. Pradžioje įmonė planuoja darbą tarp didžiųjų šalies miestų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Norėjome atnaujinti darbą po švenčių, įsivažiuoti po truputį tarp didžiųjų miestų. Planuojame pradžioje dirbti su dešimčia autobusų. Norisi susigrąžinti keleivius palaipsniui. Tam turime padaryti 200 proc., kad žmonės nejaustų diskomforto, nedvejotų“, – kalbėjo „Kautros“ marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Planuojama, kad tarpmiestiniai autobusai darbą pradės balandžio 14 dieną ir kursuos tarp didžiųjų šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus.

„Atskiriame vairuotojo zoną, kad būtų išlaikomas atstumas tarp jų ir keleivių. Į autobusus parduodame tik pusę bilietų nei yra juose vietų“, – pranešime sako atstovas.

Informuojama, kad autobusai kiekvieną dieną dezinfekuojami, prieš reisą ir po reiso. Tai daro specialiai skirtas personalas, taip pat ir vairuotojai po reiso dezinfekuoja autobuso vidų – ranktūrius, sėdynių rankenas ir kt.

„Keleivius skatiname prieš įlipant į autobusą dezinfekuoti rankas, tam prie įėjimo durų turime sumontavę dezinfekcinio skysčio talpas. Apie būtinybę dėvėti kaukes jau net nekalbame“, – minėjo M. Sakalauskas.

„Kautra“ apie laikiną tarpmiestinių reisų sustabdymą paskelbė kovo pabaigoje. Bendrovės generalinis direktorius Linas Skardžiukas tuomet BNS sakė, kad sumažėjus keleivių skaičiui įmonė patiria didelių nuostolių.

Tiesa, „Kautra“ tuomet skelbė, kad vykimas įmonės tarpmiestiniais maršrutais stabdomas iki karantino pabaigos, savo ruožtu toliau tęsiamas pervežimas priemiestiniais maršrutais Kauno rajone, taip pat Klaipėdos, Alytaus, Druskininkų miestuose.

Kovo pabaigoje apie planus stabdyti keleivių vežimą BNS sakė ir kai kurie kiti tarpmiestinio susisiekimo vežėjai.

Dėl koronaviruso epidemijos kovo 16 dieną Lietuvoje paskelbtas karantinas. Jis pratęstas iki balandžio 27 dienos imtinai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.