Naujienų srautas

Eismas2020.04.13 07:05

Lietuvoje baigė galioti draudimas vykti į kitus miestus

atnaujinta 20.00

Pirmadienio vakarą, 20 valandą, nustojo galioti Vyriausybės draudimas gyventojams vykti į kitus miestus nei jų gyvenamoji vieta.

Siekdama apriboti koronaviruso plitimą šį draudimą Vyriausybė buvo nustačiusi šventiniam Velykų savaitgaliui – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos.

Judėjimo ribojimai netaikyti, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicinos pagalbą.

Taip pat draudimai negaliojo gyventojams, jei jie vyko į kitą, nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Tokiu atveju pareigūnai rekomendavo turėti nuosavybę įrodančius dokumentus.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Kaip LRT RADIJUI teigė Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, sekmadienį į miestus ir miestelius per patikros punktus neįleista daugiau 10 tūkst. automobilių.

„Pakankamai tvarkingai viskas vyko, pareigūnai jautė tokį žmonių susitelkimą. Tačiau buvo tokių atvejų, kai žmonės visgi bandė pravažiuoti, bandė apgauti pareigūnus. Daugiausiai neįleistų žmonių buvo šeštadienį, dienos metu. Pasiteisinimai labai paprasti: „važiuoju į turgų“, „važiuoju į parduotuvę apsipirkti iš rajono į miestą“, „važiuoju pas draugę ar tėvus aplankyti“. Tokie žmonės buvo apsukti ir sugrąžinti atgal“, – LRT RADIJUI pasakojo jis.

Policijos atstovo spaudai teigimu, naktį nebuvo didelio srauto automobilių.

„Dabar gal truputį daugiau, bet naktį nebuvo didelio srauto automobilių“, – teigė jis,

Per parą sulaukta 184 pranešimų dėl karantino režimo pažeidimų

Lietuvos policija sekmadienį dėl galimų karantino režimo pažeidimų sulaukė 184 pranešimų, kai kurie jų pasitvirtino – skirtos 69 nuobaudos.

„Sekmadienį išrašyti 69 protokolai, gauti 184 pranešimai“, – BNS pirmadienį sakė R. Matonis.

Administracinių nusižengimų kodeksas asmenims už tokius pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Pareigūnai ragina gyventojus nedelsti sugrįžti: keliuose gali formuotis spūstys

Policija ruošiasi į namus po Šv. Velykų grįžtančių gyventojų srautui ir neatmeta galimybės, kad miestų prieigose pirmadienio pavakarę gali formuotis automobilių spūstys, sako R. Matonis.

Jo teigimu, nėra žinoma kiek visgi žmonių prieš ilgąjį Šv. Velykų savaitgalį išvyko iš savo namų, todėl, aiškina jis, iki tol, kol pirmadienio vakarą nustos galioti Vyriausybės draudimas gyventojams vykti į kitus miestus, jų prieigose gali formuotis automobilių spūstys.

„Nelabai aišku, kiek žmonių yra išvažiavę. Jei visgi išvykusių daug – sugrįžimas į miestus gali būti komplikuotas. Tačiau tikimės, kad daug žmonių liko namuose“, – Eltai sakė R. Matonis, pabrėždamas, kad iki 20 val. į miestus grįžtantys žmonės bus ir toliau stabdomi patikros punktuose.

„Tikimės, kad žmonės nevažiuos visi vienu metu, kad važiuos ir dienos metu, o ne visi vakare. Žinoma, ruošiamės, nes tikėtina, kad vakare gali būti šiek tiek didesnės spūstis. Galbūt kai kurie važiuos po 20 val., kai jau nebebus patikros postų“, – teigė R. Matonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi