Eismas

2020.04.11 15:42

Įpročių žmonės nekeičia net karantino metu: į Kauną per parą neįleista beveik 3,5 tūkst. automobilių

atnaujinta 21.04
Jūratė Damulytė, BNS2020.04.11 15:42

Į Kauno miestą pirmąją parą nuo penktadienio vakaro per patikros postus neįleista 3,5 tūkst. automobilių, pranešė Kauno policija.

Dar daugiau nei šimtas automobilių nepateko į miestus ir miestelius Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose.

Dažniausiai vykstantieji teisinosi, jog ketina tik apsipirkti didesnėse parduotuvėse ir grįžti. Viena moteris teisinosi į Kauną skubėjusi tik lašišos šventiniam stalui.

„Tiek asmenų siekia patekti į miestą, apsipirkti, nusiplauti automobilius, pasikeisti padangas. Vis dėlto, tai rodo, kad įpročių žmonės nekeičia net karantino metu“, – šeštadienį žurnalistams sakė Kauno apskrities policijos viršininkas Elanas Jablonskas.

Anot jo, šeštadienį vykstančiųjų per 43 postus srautai gerokai didesni, nei penktadienio vakarą, tačiau rimtesnių incidentų išvengta.

Kai kurie žmonės, neįleisti per patikros postus, anot E. Jablosnko, bandė kirsti juos pakartotinai.

Pasak Kauno policijos vadovo, dalis neįleistųjų tiesiog nekeičia įpročių norėdami šventiniam Velykų stalui apsipirkti būtent Kaune, dalis, ypač jaunimas, nesidomi naujienomis ir dažnai nė nežino naujausių karantino apribojimų.

Kai kurie jaunuoliai bandė gudrauti, pavyzdžiui, picų išvežiotoju prisistatęs asmuo vežamų picų parodyti negalėjo.

Kai kuriuose patikros postuose sustabdyta ir neblaivių vairuotojų. Kaišiadoryse, patikros punkte sustabdytas neblaivus vairuotojas, jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis.

Kaune, Panerių gatvėje, pro patikros punktą skubėjo ir stabdomas nestojo dviračio vairuotojas. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis.

Šeštadienį Policijos departamento vadovas Renatas Požėla sakė, kad įvažiavimų į miestus patikros sistema Lietuvoje veikia sklandžiai, nuobaudos skiriamos kraštutiniais atvejais, kai nepaisoma įspėjimų.

Nuo penktadienio viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, o nuo penktadienio 20 valandos ilgajam Velykų savaitgaliui uždaryti Lietuvos miestai ir miesteliai: įvažiuoti į juos galima tik gyventojams ar vykstantiems dėl rimtos priežasties.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.