Eismas

2020.04.11 15:05

Panevėžio apskrityje pro patikros postą bandė pravažiuoti neblaivus medikas

Augustas Stankevičius, BNS2020.04.11 15:05

Panevėžio apskrityje pro vieną iš patikros postų bandė pravažiuoti galbūt neblaivus medikas, pranešė Panevėžio policija.

„Viename iš rajonų važiavo, kaip aiškino, pas pacientą, bet, aišku, tą jo versiją reikia patikrinti. Pats jis privažiavo prie posto, buvo pastebėta, kad bendrauja nerišliai, kiti požymiai rodė, kad jis yra apsvaigęs“, – spaudos konferencijoje šeštadienį sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas.

„Tai įvyko nakties metu, po pirmos valandos“, – pridūrė jis.

Pasak R. Bobino, medikas atsisakė tikrintis blaivumą.

„Kadangi šiuo metu taikome savisaugos priemones, dėl kai kurių nusikaltimų nesulaikome asmenų, įteikiame šaukimus, jie atvyksta į komisariatą“, – sakė Panevėžio policijos vadas.

„Automobilis yra nuvežtas į aikštelę, jis pats paleistas“, – kalbėjo R. Bobinas.

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, atsisakymas tikrintis blaivumą „yra prilyginamas sunkiam girtumui, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas, nes daugiau nei 1,5 promilės automatiškai“.

Kaip spaudos konferencijoje sakė R. Bobinas, iš viso Panevėžio apskrityje veikia 21 patikros postas, per juos neįleista apie 20 automobilių.

„Pirmos valandos parodė, kad ne visi supranta, kad per postą pravažiuoti paprastai nepavyks. (...) Ypatingai kreipiuosi į jaunimą, kuris nepamąstydamas važiuoja. Priežastis – arba pasivažinėt po miestą, arba neturi, ką veikti“, – teigė pareigūnas.

Anot jo, ten kur nėra postų, eismas blokuojamas kelio ženklais. „Dirba mobilios pajėgos, kurios reaguoja į gyventojų pranešimus arba pačios pastebėjusios pažeidimus. (...) Nenustebkite, jei šiandien jūsų nesustabdė, bet po švenčių gausite pranešimą apie padarytą administracinį pažeidimą. Policija dirba visomis kryptimis, ne tik stovi stebi postuose“, – kalbėjo R. Bobinas.

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės. Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ir ne visi automobiliai. Policija teigia, kad savaitgalį Lietuvoje dirbs 3 tūkst. pareigūnų, policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.