Naujienų srautas

Eismas2020.04.11 13:56

Pareigūnai atskleidė Šiaulių vairuotojų bandymus gudrauti: vieni sako vykstantys į gimdymo namus, kiti – vedžioti šuns

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.04.11 13:56

Praėjus pusei paros po to, kai buvo įvesta miestų patikros kontrolė, generalinis policijos komisaras pateikė išvadą – įvažiavimų į miestus patikros sistema veikia sklandžiai, konfliktinių situacijų išvengta, o nuobaudos skiriamos kraštutiniais atvejais, kai nepaisoma įspėjimų.

Šeštadienio popietę apie kontrolės rezultatus informacija pasidalino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisaro pareigūnai.

Pareigūnai atskleidė Šiaulių vairuotojų bandymus gudrauti: vieni sako vykstantys į gimdymo namus, kiti – vedžioti šuns

„Apskrityje yra 21 punktas, visi kiti keliai yra apstatyti ženklais. Vyksta įvažiuojančių kontrolė, gausios pareigūnų pajėgos bendrauja su gyventojais, stengiamės neužtrukti. Klausiami elementarūs klausimai, kur vykstama, kaip žmonės jaučiasi, ar turi apsaugos priemonių“, – sakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas.

Gudraujantys sugalvoja įvairių pasiteisinimų

Anot pareigūno, jei žmonės nusiteikę geranoriškai ir atitinka vykimo per postus reikalavimus, procedūra užtrunka neilgai.

Pasak R. Sarapo, Šiaulių apskrityje dirba virš 300 pareigūnų.

Kad bandantys patekti į miestą nestokoja išradingumo pastebi ir Šiaulių pareigūnai – juos pasiekia istorijos apie važiavimą į gimdymo namus, draugų lankymą ar šunelio pavedžiojimą.

„Kai kurios tokios istorijos sukelia šypseną ir pareigūnų neįtikina, o tuomet paprašome grįžti atgal. Jeigu nėra didelio reikalo, likite namuose, tuo mes ir vadovaujamės, nesistengiame supykdyti gyventojų. Esame kartu, kad situacija būtų suvaldyta ir šventė praeitų kiek įmanoma linksmiau, kiek tai leidžia šiandieninė situacija“, – sakė R. Sarapas.

Pasak pareigūno, Šiaulių pareigūnams daug automobilių apgręžti netenka, dažniausiai į kontrolę patenka jaunesni žmonės, vairuotojai, kurie „juda be didesnio tikslo“.

„Paprastų pasiteisinimų pareigūnams neužtenka“, – trumpą išvadą pateikė pareigūnas.

Pastebima, kad važiuojančių žmonių srautas yra nemažas, tiesa, didžioji jų dalis į keliones vyksta pasiruošę, turi įvairius dokumentus, taip pat saugos priemones.

„Pareigūnų yra pakankamai, jie vertina kiekvieną važiuojantį automobilį, užduodamas vienas kitas klausimas, o su kitais ta diskusija gali užtrukti ir ilgiau“, – pasakojo R. Sarapas, pridūręs, kad kažkokio preišiškumo ar nenusiteikimo iš gyventojų pareigūnai nejaučia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi