Eismas

2020.04.11 12:58

Pusė kontrolės paros neapsiėjo ir be kuriozų: iš Anykščių į Ukmergę mynusiam dviratininkui teko apsisukti

Požėla: patikrinta tūkstančiai transporto priemonių, „apsukta“ šimtai
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.04.11 12:58

Lietuvoje jau daugiau nei pusę paros apribotas žmonių judėjimas į kitus miestus ir miestelius, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje. Pasak Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, patikrinta tūkstančiai automobilių, šimtai jų buvo grąžinti atgal. Be to, darbo metu neapsieita ir be kuriozinių situacijų.

Šalies policija Lietuvoje įrengė apie 300 postų, sostinėje Vilniuje – dvylika, bet skaičiai savaitgalį gali keistis.

Pasak jo, didelė dalis vairuotojų į miestą įvažiuoja parodę nuosavybės teisės dokumentų nuotraukas telefone ar automobilio registracijos dokumentus su nurodytu adresu.

Policijos generalinis komisaras: patikrinta tūkstančiai transporto priemonių, „apsukta“ šimtai

Kaip policijai sekasi vykdyti kontrolę, su kokiais iššūkiais susidūrė per pirmąją parą – 13 val. trumpoje spaudos konferencijoje kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Vilniaus apskrities policijos vadovas Saulius Gagas.

Patikrina tūkstančiai automobilių, šimtai „apsukti“

Policijos generalinio komisaro teigimu, kol kas patikra vyksta ganėtinai tvarkingai, didesnių incidentų ar konfliktinių situacijų nefiksuojama, o patikrinama tūkstančiai automobilių.

„Patikrinę tūkstančius transportų priemonių ir šimtais skaičiuojame transporto priemones ir asmenis, kuriuos reikėjo „apsukti“. Tačiau ypatingų situacijų, konfliktų nebuvo. Gyventojai supratingai žiūri į draudimus“, – sakė R. Požėla.

R. Požėlos duomenimis, iki 6 val. buvo patikrinta apie 7 tūkst. transporto priemonių, vykstančių į Vilnių, deja, tačiau maždaug 200 jų vairuotojų į šalies sostinę patekti nepavyko.

„Natūralu, sostinė yra traukos objektas ir labiausiai žmonės renkasi šį miestą“, – sakė R. Požėla.

Pasak jo, daugiausia apsuktų transporto priemonių buvo dėl to, kad vairuotojai negalėjo įrodyti, dėl kokių priežasčių vyksta į vieną ar kitą savivaldybę.

„Žmonės nevykdė reikalavimų neišvykti iš savo savivaldybės ir neatitikdavo tam tikrų kriterijų. Nesugebėdavo pateikti įrodymų ar duomenų bazės rodydavo, kad žmogus su ta savivaldybe neturi nieko bendro“, – komentavo R. Požėla.

Pasitaikė kuriozų, o patikrinimo neišvengė ir generalinis policijos komisaras

Generalinis policijos komisaras taip pat pasidalino kuriozine istorija, į kurią pateko vienas dviratininkas. Numynęs keletą dešimčių kilometrų, jis pateko į kontrolę, tačiau, neatitiko kriterijų ir buvo apgręžtas.

„Buvo ir kuriozinių atvejų. Vienas dviratininkas važiavo iš Anykščių į Ukmergę, tačiau neatitiko kriterijų, deja, teko apsukti į Anykščius. Nežinia, kaip jam sekėsi grįžti“, – sakė R. Požėla.

Pasak komisaro, pagrindiniai fiksuoti pažeidimai yra susiję su galiojančių draudimų nesilaikymu.

Anot generalinio komisaro, pareigūnai ne tik gali paprašyti pateikti dokumentus, tačiau vairuotojos tikrina ir gudriomis bei logiškomis priemonėmis, taip siekiama išsiaiškinti, ar asmenys nepateikia melagingos informacijos.

„Žmogus aiškina, kad gyvenu konkrečiame kaime, tačiau įrodymų nepateikė. Pareigūnas paklausė, jog šiame kaime yra degalinė, kokia ji? Žmogus susimąstė, bet neatspėjo. Taikome visas įmanomas priemones“, – su šypsena istorija pasidalijo R. Požėla.

Pro kontrolės postus prisipažino neprasprūdęs ir pats generalinis komisaras. Vykdamas namo iš rajono, jis taip pat buvo sustabdytas, paprašyta pateikti informaciją, kur vykstama ir koks kelionės tikslas.

„Sistema veikia, vakar ir pats asmeniškai buvau patikrintas, kai grįžau iš rajono į miestą. Tikrai sistema veikia, labai džiaugiuosi socialiniais partneriais. Esame vienas kumštis ir tai parodo, kad esant ekstremaliai situacijai galime būti kaip vienas kumštis“, – kalbėjo R. Požėla.

Kontrolė vyks iki pirmadienio vakaro

LRT.lt primena, kad žmonių keliavimas ribojamas iki pirmadienio vakaro.

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės.

Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ir ne visi automobiliai.

Policija teigia, kad savaitgalį Lietuvoje dirbs 3 tūkst. pareigūnų, policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.