Eismas

2020.04.10 20:08

Lietuvos miestai užsidarė iki pirmadienio vakaro: policija įrengė 300 postų, rajonų keliuose – ir betoninės užkardos

daliai vairuotojų teko keisti planus; Vilniaus policijos vadovo komentaras; atnaujinta 22.16
Paulius Vaitekėnas, Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2020.04.10 20:08

Lygiai 20 valandą visoje Lietuvoje pradėjo galioti reikalavimas gyventojams, draudžiantis Velykų savaitgalį vykti į kitus miestus nei jų gyvenamoji vieta.

Policija Lietuvoje įrengė apie 300 postų, sostinėje Vilniuje – dvylika, bet skaičiai savaitgalį gali keistis, BNS sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Pasak jo, didelė dalis vairuotojų į miestą įvažiuoja parodę nuosavybės teisės dokumentų nuotraukas telefone ar automobilio registracijos dokumentus su nurodytu adresu.

Situacija Lietuvoje: per pirmą patikros pusvalandį numatytus planus daliai vairuotojų teko keisti

Per pirmąjį pusvalandį ties autostrada iš Kauno į Vilnių įvažiavo apie šimtas automobilių, keli vairuotojai buvo neįleisti, sakė R. Matonis.

Pareigūnų teigimu, šio draudimo kontrolei policija pasitelks tiek pareigūnų patruliavimą, tiek technines stebėjimo priemones.

Po 20 val. vakaro šalia sostinės darbą pradėjo ir Vilniau pareigūnai, jie tikrino ne tik įvažiuojančius automobilius, bet ir autobusus, kurie vyksta didžiausio Lietuvos miesto kryptimi.

Tiesa, itin didelių eilių apie 20.30 val. nefiksuojama, budintys pareigūnai svarsto, kad į sostinę šį savaitgalį vyks gerokai mažiau gyventojų, didžioji dauguma, kurie išvažiavo iš Vilniaus – vyko priešingomis kryptimis.

Štai pasidalintuose vaizduose iš Kėdainių – eismo nedaug, tačiau fiziškai dirbti pareigūnams padeda ir šalia įvažiavimo į miestą atgabenta betoninė užkarda ir kelio ženklas, draudžiantis eismą Kėdainių kryptimi.

„Panoramos“ žurnalistų kalbinti Klaipėdos miesto pareigūnai kiek po 20 valandos sakė, kad iš pažiūros vairuotojai drausmingi, didžioji dalis išgirdo valdžios prašymą likti namuose.

Tiesa, šalia Klaipėdos bent keletui vairuotojų į miestą patekti nepavyko, jų buvo paprašyta apsisukti ir grįžti pradiniu maršrutu.

Klaipėdos apskrityje, į kurią dalis gyventojų pastaruoju metu vyko karantinuotis, šventinį savaitgalį įrengta kelios dešimtys patikros punktų. Septyni – pačioje Klaipėdoje. Anot miesto policijos viršininko Alfonso Motuzo, apskrityje dirbs sustiprintos pareigūnų pajėgos.

Lietuva užsirakino: pareigūnai tikrina važiuojančius ir automobiliais, ir autobusais

Klaipėdos policijos viršininkas Alfonsas Motuzas taip pat teigia, kad į apribojimus dar popietę įsivedusią Palangą bemaž trečdalis vairuotojų buvo neįleisti - jiems teko apsisukti ir grįžti į savo savivaldybę.

Vilniaus policijos vadovas: nepateikus rimtos priežasties automobilis gali būti apsuktas atgal

Penktadienio vakarą LRT.lt žurnalistai stebėjo veiksmą prie vieno iš patikros punktų Vilniuje.

Komentarus apie situaciją ir kontrolės priemones pateikė Vilniaus apskr. policijos vadovas Saulius Gagas.

Lietuvos miestai užsidarė: policija įrengė 300 postų, kai kur – ir betoninės užkardos

„Šiuo metu vykdoma įvažiuojamo transporto į Vilniaus miestą kontrolė. Bus tikrinamas lengvasis transportas, autobusai. Bus kreipiamas dėmesys, kas važiuoja, kokiu tikslu važiuoja, taip pat ar dėvimos apsauginės kaukės, kurios nuo šiandien yra privalomos, ar jas apskritai turi. Būtent tokia kontrolė ir yra vykdoma“, – sakė S. Gagas.

„Mes įspėsime žmogų, kad šiuo metu įvestas karantinas, yra ribojimai, numatytos sąlygos, kuomet galima patekti į miestus ir tų sąlygų reikia laikytis. Bandysime laikytis tų sąlygų“, – sakė sostinės policijos vadovas.

Pasak S. Gago, jei asmuo, kuris vyksta į sostinę neturės rimtos priežasties, kodėl jis nori patekti į Vilnių, pareigūnai gali priimti sprendimą ir liepti žmogui grįžti į vietovę, iš kurios atvyko.

„Taip, gali būti, kad jis neturėdamas pakankamai pagrindo vykti į miestą, gali būti nukreiptas į savo pirminę vietovę iš kurios jis atvyko“, – sakė S. Gagas, pabrėžęs, kad sostinėje iki Velykinio savaitgalio pabaigos veiks mažiausiai 12 punktų.

Anot S. Gago, pareigūnams nebuvo apibrėžta, kokie konkrečiai duomenys apie atvykstančius asmenis turi būti renkami, kokia informacija fiksuojama, tačiau sprendimus priims patruliuojantys ir kontrolę vykdantys pareigūnai.

„Pareigūnai įvertina situaciją ir priima sprendimą asmeniškai. Nėra nurodyta, kokius duomenis fiksuoti“, – sakė S. Gagas.

Į miestus pateks tik su ypatingomis priežastimis, policija pasirengusi ir pastiprinimui

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės.

Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ir ne visi automobiliai.

Policija teigia, kad savaitgalį Lietuvoje dirbs 3 tūkst. pareigūnų, policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.